Kierowca trolejbusu pomylił trasę. Podczas manewru zawracania uderzył w słup

trolejbus racławickie
Kierowca trolejbusu nr 10 uderzył w słup na al. Racławickich | fot. czytelnik Andrzej

Do niecodziennego zdarzenia doszło na Al. Racławickich w Lublinie. Kierowca trolejbusu linii 10 pomylił trasę i próbował naprawić swój błąd. Uderzył trolejbusem w słup.

Pomyłka może zdarzyć się każdemu i dobrze, gdy chcemy ją szybko naprawić w sposób, który pozwoli na zmniejszenie niedogodności dla innych i by nie wyrządzić przy tym szkód. O tym zapomniał kierowca trolejbusu linii nr 10.

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 20.30 na Al. Racławickich w Lublinie. Kierowca trolejbusu MPK Lublin linii nr 10 jadąc od strony Krakowskiego Przedmieścia, zgodnie z rozkładem linii powinien skręcić na skrzyżowaniu w ul. Sowińskiego. Jednak pomylił trasę i pojechał prosto w kierunku Ronda Krwiodawców.

Będąc na wysokości Liceum im. Stanisława Staszica, postanowił naprawić swój błąd i zaczął zawracać. W trakcie wykonywania tego manewru, cofając poczuł uderzenie. Jak się później okazało, uderzył w słup podtrzymujący trakcję trolejbusową.

Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Na szczęście nikomu nic się nie stało, kierowca był trzeźwy. W chwili zdarzenia policjanci wprowadzili ruch wahadłowy, ponieważ pojazd zablokował trzy pasy ruchu” – mówi sierż.szt. Kamil Karbowniczek z biura prasowego lubelskiej policji.

Nagranie dzięki uprzejmości czytelnika Andrzeja

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.