Kierowca MPK Lublin wpatrzony w telefon prowadził autobus (wideo)

Trudna rozmowa czeka kierowcę MPK, który prowadząc autobus mocno zajęty był ekranem swojej komórki. Nie ma przyzwolenia na korzystanie z telefonu przez kierowcę podczas prowadzenia pojazdu.

 

– Oto jak w Lublinie wygląda kierowanie autobusem linii 40 w kierunku Żeglarskiej – pisze w mailu wysłanym na alarm24@spottedlublin.pl pan Piotr i załącza nagranie.

 

Autor filmu użytkownik kropiak komentuje tak sprawę – „Nie po raz pierwszy kierowca autobusu w Lublinie korzysta z telefonu podczas przewozu ludzi, w tym kobietę z wózkiem i dzieci. Kierowca nie zauważył nawet, że stoję i go nagrywam. Żądam dyscyplinarnego zwolnienia każdego kierowcy który łamie prawo. Korzystanie z telefonu komórkowego jest jedną z głównych przyczyn wypadków na drogach! Kierowca nie odłożył telefonu od ul. Dolnej 3 Maja do ul. Lipowej.”

 

Czy jest przyzwolenie na takie zachowanie? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie. – Musimy zweryfikować zaistniałą sytuację. Jeśli faktycznie doszło do takiego zdarzenia przewoźnik MPK Lublin będzie musiał wyjaśnić sprawę – mówi Monika Fisz, rzeczniczka ZTM Lublin.

 

To jakie konsekwencje podejmie w stosunku do swojego pracownika jego pracodawca, w tym przypadku MPK Lublin, nie zależy od ZTM Lublin.

 

Wystąpiliśmy do przewoźnika o komentarz w tej sprawie. – To zupełny brak wyobraźni i skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie. Zleciliśmy zgranie zapisu z monitoringu w autobusie. Kierowca zostanie wezwany na rozmowę i będziemy wyciągać konsekwencje – komentuje Weronika Opasiak, rzeczniczka MPK Lublin.

 

Policja może w takim przypadku nałożyć na kierowcę mandat w wysokości 200 złotych i 5 punktów karnych.

 

Nagranie dostępne pod tym linkiem: klik

17 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. Ciekawe ilu z was nazywających Piotra konfidentem zmieniło by zdanie gdyby ten kierowca potrącił kogoś z waszych bliskich lub znajomych… Zał mi was…

 2. Przecież stał na światłach, samochód przed nim ma zapalone światła stop. Takie na siłę szukanie sensacji !

 3. Ale się stało potrafię z Gdańska do lublina nie odłożyć telefonu konfidencie i to tirem

 4. A kim ty jesteś że myślisz że możesz czegoś rzadac czlowieczku nawet bez nazwiska. Donosi są traktowane powaznie tylko jak są podpisane… Ale to trzeba mieć jaja i odwagę a nie….. Nie podoba się autobus. Popierdzielaj na piechotę.

 5. A kim ty jesteś, żeby żądać zwolnienia dyscyplinarnego? Znasz Prawo Pracy, wiesz za co można zwoknić pracownika „dyscyplinarnie”?

 6. Ciekawe, ilu z komentujących to znajomi kierowcy. Dobrze, że Piotr doniósł. Od takich osób jak kierowcy zależy zdrowie i życie pasażerów. Osobiście nie widzę dla niego żadnego usprawiedliwienia!

  1. Zdrowie i życie? Bez przesady, nie jechał 150km/h ,tylko ledwie sie toczył..

 7. Pan widocznie ma ból pewnej części ciała, że nie udało mu się w castingu na kierowcę autobusu MPK i za wszelką cenę chce „wygryźć” konkurencję. Karma wraca „rudy”

 8. A ty panie Piotrusiu musisz być takim kapusiem i konfidentem że byle jakie gówno zobaczysz i odrazu łapiesz się za kamerę? Ty w pracy wogóle też nie używasz telefonu? Stało ci się coś? Dowiózł cie, to dowiózł i po co głębić temat. Przez takich agentów SB zwykli ludzie mogą mieč problemy.

 9. Ten kierowca wyraził zgodę na publikację swojego wizerunku? Na filmie widać tylko profil twarzy, ale bez problemu można ustalić jego personalia.

  1. ŚWIĘTA PRAWDA KOLEGO !!! W KOŃCU I JEGO DOPADNIE KARMA !!! OBY JAK NAJSZYBCIEJ !! GŁĄB !!!!

 10. Ciekawe czy szanowny Pan piotr w swojej pracy rowniez nie uzywa telefonu, a juz bron Boze podczas prowadzenia jakiegokolwiek pojazdu. Zamiast zwrocic uwage kierowcy to najlepiej wyciagnac telefon i zaczac nagrywac a pozniej dawaj do internetu. Konfidenci w szukaniu taniej sensacji. I nie, nie jestem tym kierowca z tej 40stki, po prostu na kazdym kroku musisz sie czlowieku pilnowac zeby tylko jakis baran nie stal z telefonem i cie nie nagrywal bo zaraz za popelnione glupstwo bedziesz w internecie.