Kierowca MPK Lublin wpatrzony w telefon prowadził autobus (wideo)

kierowca mpk lublin korzystał z telefonu

Trudna rozmowa czeka kierowcę MPK, który prowadząc autobus mocno zajęty był ekranem swojej komórki. Nie ma przyzwolenia na korzystanie z telefonu przez kierowcę podczas prowadzenia pojazdu.

 

– Oto jak w Lublinie wygląda kierowanie autobusem linii 40 w kierunku Żeglarskiej – pisze w mailu wysłanym na [email protected] pan Piotr i załącza nagranie.

 

Autor filmu użytkownik kropiak komentuje tak sprawę – „Nie po raz pierwszy kierowca autobusu w Lublinie korzysta z telefonu podczas przewozu ludzi, w tym kobietę z wózkiem i dzieci. Kierowca nie zauważył nawet, że stoję i go nagrywam. Żądam dyscyplinarnego zwolnienia każdego kierowcy który łamie prawo. Korzystanie z telefonu komórkowego jest jedną z głównych przyczyn wypadków na drogach! Kierowca nie odłożył telefonu od ul. Dolnej 3 Maja do ul. Lipowej.”

 

Czy jest przyzwolenie na takie zachowanie? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie. – Musimy zweryfikować zaistniałą sytuację. Jeśli faktycznie doszło do takiego zdarzenia przewoźnik MPK Lublin będzie musiał wyjaśnić sprawę – mówi Monika Fisz, rzeczniczka ZTM Lublin.

 

To jakie konsekwencje podejmie w stosunku do swojego pracownika jego pracodawca, w tym przypadku MPK Lublin, nie zależy od ZTM Lublin.

 

Wystąpiliśmy do przewoźnika o komentarz w tej sprawie. – To zupełny brak wyobraźni i skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie. Zleciliśmy zgranie zapisu z monitoringu w autobusie. Kierowca zostanie wezwany na rozmowę i będziemy wyciągać konsekwencje – komentuje Weronika Opasiak, rzeczniczka MPK Lublin.

 

Policja może w takim przypadku nałożyć na kierowcę mandat w wysokości 200 złotych i 5 punktów karnych.

 

Nagranie dostępne pod tym linkiem: klik

17 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. Ciekawe czy szanowny Pan piotr w swojej pracy rowniez nie uzywa telefonu, a juz bron Boze podczas prowadzenia jakiegokolwiek pojazdu. Zamiast zwrocic uwage kierowcy to najlepiej wyciagnac telefon i zaczac nagrywac a pozniej dawaj do internetu. Konfidenci w szukaniu taniej sensacji. I nie, nie jestem tym kierowca z tej 40stki, po prostu na kazdym kroku musisz sie czlowieku pilnowac zeby tylko jakis baran nie stal z telefonem i cie nie nagrywal bo zaraz za popelnione glupstwo bedziesz w internecie.

 2. Ten kierowca wyraził zgodę na publikację swojego wizerunku? Na filmie widać tylko profil twarzy, ale bez problemu można ustalić jego personalia.

  1. ŚWIĘTA PRAWDA KOLEGO !!! W KOŃCU I JEGO DOPADNIE KARMA !!! OBY JAK NAJSZYBCIEJ !! GŁĄB !!!!

 3. A ty panie Piotrusiu musisz być takim kapusiem i konfidentem że byle jakie gówno zobaczysz i odrazu łapiesz się za kamerę? Ty w pracy wogóle też nie używasz telefonu? Stało ci się coś? Dowiózł cie, to dowiózł i po co głębić temat. Przez takich agentów SB zwykli ludzie mogą mieč problemy.

 4. Pan widocznie ma ból pewnej części ciała, że nie udało mu się w castingu na kierowcę autobusu MPK i za wszelką cenę chce „wygryźć” konkurencję. Karma wraca „rudy”

 5. Ciekawe, ilu z komentujących to znajomi kierowcy. Dobrze, że Piotr doniósł. Od takich osób jak kierowcy zależy zdrowie i życie pasażerów. Osobiście nie widzę dla niego żadnego usprawiedliwienia!

  1. Zdrowie i życie? Bez przesady, nie jechał 150km/h ,tylko ledwie sie toczył..

 6. A kim ty jesteś, żeby żądać zwolnienia dyscyplinarnego? Znasz Prawo Pracy, wiesz za co można zwoknić pracownika „dyscyplinarnie”?

 7. A kim ty jesteś że myślisz że możesz czegoś rzadac czlowieczku nawet bez nazwiska. Donosi są traktowane powaznie tylko jak są podpisane… Ale to trzeba mieć jaja i odwagę a nie….. Nie podoba się autobus. Popierdzielaj na piechotę.

 8. Ale się stało potrafię z Gdańska do lublina nie odłożyć telefonu konfidencie i to tirem

 9. Przecież stał na światłach, samochód przed nim ma zapalone światła stop. Takie na siłę szukanie sensacji !

 10. Ciekawe ilu z was nazywających Piotra konfidentem zmieniło by zdanie gdyby ten kierowca potrącił kogoś z waszych bliskich lub znajomych… Zał mi was…