Kierowca dostawczaka śmiertelnie potrącił kobietę na deptaku. 25-latek usłyszał wyrok w zawieszeniu

Samochód ciężarowy potrącił kobietę na deptaku
Samochód ciężarowy potrącił kobietę na deptaku | fot. Danuta Kowalska

Sąd skazał 25-letniego kierowcę dostawczaka na rok więzienia w zawieszeniu za śmiertelne potrącenie 47-letniej kobiety. Do tragicznego wypadku doszło na deptaku w kwietniu tego roku.

Tragiczny wypadek na deptaku w Lublinie

Przypomnijmy, że do tragicznego wypadku doszło pod koniec kwietnia. Z ustaleń śledczych wynika, że kierujący samochodem dostawczym 25-latek, wykonując manewr cofania, nie zauważył przechodzącej przy pojeździe 47-latki, która szła w kierunku Bramy Krakowskiej, w wyniku czego kobieta została potrącona.

Kiedy świadkowie zaczęli krzyczeć, wtedy kierowca auta dostawczego zorientował się, że coś się stało, chciał z powrotem ruszyć do przodu – koła samochodu znów przejechały po leżącej kobiecie. Kobieta w stanie ciężkim trafiła do szpitala. Pomimo pomocy medycznej, nie udało się jej uratować. O tym pisaliśmy tu: Tragiczny wypadek na deptaku w Lublinie. Dostawczak przejechał po kobiecie dwa razy

Kierowca usłyszał wyrok w zawieszeniu

Prokuratura postawiła 25-letniemu kierowcy pojazdu Filipowi K. zarzut umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym. Zdaniem śledczych, mężczyzna cofał samochodem w miejscu przeznaczonym dla ruchu pieszych, nie zachował szczególnej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa idącej pieszej.

Młody mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Jak wyjaśniał śledczym, w chwili zdarzenia myślał, że uderzył w śmietnik lub latarnię. W organizmie kierowcy policjanci ujawnili śladowe ilości THC, ale w akcie oskarżenia zakwalifikowano ten fakt tylko jako wykroczenie.

Filip K. w czwartek (28.12) usłyszał w Sądzie Rejonowym Lublin-Zachód wyrok roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata i 3 tys. grzywny. Mężczyzna przez dwa lata nie może prowadzić pojazdów mechanicznych. Musi też zapłacić na rzecz dwójki dzieci zmarłej kobiety po 10 tys. zł nawiązki.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.