Kierowca citroena przekroczył prędkość o prawie 40 km/h, miał 3 promile

Pijany przekroczył prędkość na al. Solidarności
Pijany przekroczył prędkość na al. Solidarności | fot. KMP Lublin

Policjanci zatrzymali 27-letniego kierowcę citroena. Mężczyzna wpadł na al. Solidarności, bo przekroczył prędkość o prawie 40 km/h. Był pijany. Badanie alkomatem wykazało 3 promile.

Pijany kierowca zatrzymany na al. Solidarności

W czwartek (21.04) około godz. 18 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pełnili służbę radiowozem nieoznakowanym na al. Solidarności w Lublinie. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na szybko jadącego citroena. Pomiar prędkości wykazał 99 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 60 km/h.

Jednak w trakcie kontroli okazało się, że to nie jedyne przewinienie mieszkańca gminy Jastków. Policjanci zwrócili uwagę na zachowanie 27-latka i poddali go badaniu alkomatem. Urządzenie wykazało 3 promile. Mężczyzna od razu stracił prawo jazdy.

27-latek niebawem usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Będzie mu groził wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna oraz kara do 2 lat więzienia. Odpowie również za przekroczenie prędkości, za co grozi mu mandat w wysokości 800 zł i 6 punktów karnych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.