Kierował tirem mając ponad 2 promile w organizmie

tir w rowie
fot. KMP Biała Podlaska

41-letni obywatel Białorusi na DK-2 stracił panowanie nad tirem. Zjechał na pobocze i do przydrożnego rowu, częściowo blokując przy tym drogę krajową. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości

Do zdarzenia doszło w sobotę tuż przed północą na krajowej dwójce w miejscowości Styrzyniec. Kierujący ciężarowym Mercedesem zjechał na lewe pobocze i do przydrożnego rowu. Naczepa ciężarówki stanęła w poprzek jezdni, powodując utrudnienia w ruchu.

Za kierownicą tira siedział 41-letni obywatel Białorusi. Od mężczyzny czuć było wyraźnie woń spożytego alkoholu. Nie potrafił też utrzymać równowagi. Urządzenie wykazało ponad 2 promile w jego organizmie.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę do wyjaśnienia w policyjnym areszcie, natomiast ciężarówka trafiła na parking strzeżony. 41-latek usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Przypominamy

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 3 lat pozbawienia wolności. Do tego sąd orzeka środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat, przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten jest orzekany to 3 lata. Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się też liczyć z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.