Kierował motorowerem mając trzy promile we krwi. Został zatrzymany przez policjantów

Kontrola trzeźwości kierowców na ulicach Lublina
Kontrola trzeźwości kierowców na ulicach Lublina | fot. Dominik Wąsik

Mężczyzna w wieku 39 lat z gminy Ludwin miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. W takim stanie kierował motorowerem. Pozostali uczestnicy ruchu zauważyli go leżącego na poboczu drogi DW-813. Gdy próbowali mu pomóc, stał się agresywny, a następnie wsiadł na motorower i pojechał dalej. Został zatrzymany przez policję i umieszczony w policyjnej celi. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci natknęli się na pijanego motorowerzystę

Wczoraj przed godziną 17:00 policjanci z Łęcznej otrzymali informację o ujęciu nietrzeźwego kierowcy motoroweru w miejscowości Kocia Góra, gmina Ludwin. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że inni uczestnicy ruchu zauważyli mężczyznę leżącego na poboczu drogi wojewódzkiej, obok którego znajdował się motorower. Zorientowali się, że był on nietrzeźwy, i poinformowali o tym policję. Kiedy próbowali mu pomóc, mężczyzna stał się agresywny. Następnie wsiadł na motorower i odjechał do domu, a świadkowie zdarzenia postanowili go śledzić informując policję o jego położeniu.

alkomat
fot. Policja

Pijany kierowca dojechał do domu, gdzie odwiedzili go policjanci

Na jednej z posesji policjanci zastali kierującego, który okazał się być 39-letnim mieszkańcem gminy Ludwin. Przeprowadzili kontrolę jego trzeźwości, która wykazała, że miał ponad 3 promile alkoholu we krwi. Mężczyzna nie podporządkowywał się poleceniom wydanym przez funkcjonariuszy. Został zatrzymany i umieszczony w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu postawiono mu zarzuty.

Za czyn, którego się dopuścił grozi mu do 3 lat więzienia. Piłeś nie jedź. Szanuj życie swoje i innych. Apelujemy o rozsądek i trzeźwość na drogach.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.