Kiedy zmiany w obostrzeniach? Minister zdrowia odpowiada

zakupy w maseczkach
Zdjęcie ilustracyjne | shutterstock

Obecne restrykcje obowiązują do 29 listopada. Do tego czasu nie będzie żadnych zmian – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Chodzi zarówno o ich zaostrzenie, jak i ewentualne poluzowanie restrykcji.

„W ostatnich dniach mamy do czynienia ze spadkiem dynamiki zachorowań. To pozytywne informacje, które mają wyraźne konsekwencje dla infrastruktury szpitalnej” – powiedział na wtorkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Kiedy nowe decyzje w sprawie obostrzeń?

„Ostatnie regulacje, które wprowadziliśmy, dotyczyły okresu do 29 listopada i do tego czasu na pewno żadnych zmian ani obostrzających, chyba że mielibyśmy do czynienia z pogorszeniem, ale nic na to nie wskazuje, ani też luzujących, na pewno nie będzie” – powiedział Niedzielski.

Minister zdrowia ocenił, że wprowadzone przez rząd ograniczenia wpłynęły na mniejszą aktywność i mobilność społeczeństwa, mierzoną telefonami komórkowymi.

„W ostatnich tygodniach poziom odpowiedzialności społecznej wyraźnie się poprawił” – zaznaczył.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.