Kiedy poprawa pogody? Sprawdź najnowsze prognozy pogody

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Po kilku chłodniejszych dniach, kolejne przyniosą stopniowe ocieplenie, choć nadal będą deszczowe. Napływ cieplejszej masy powietrza skutkować też będzie rozwojem burz, które towarzyszyć nam będą przez cały najbliższy tydzień.

Znaczne ochłodzenie, które obserwowaliśmy za oknem w ostatnich dniach, a związane było z napływam nad Polskę arktycznego powietrza, odchodzi powoli w zapomnienie. Z południowego wschodu zaczyna napływać coraz cieplejsza, choć nadal wilgotna, polarna morska masa powietrza.

Dziś praktycznie w całym kraju będzie pochmurno i deszczowo. Temperatura w zachodniej połowie kraju dochodzić będzie do 15°C, ale na krańcach wschodnich kraju możemy już spodziewać się temperatury osiągającej maksymalnie 19°C. Cieplejsze, ale wilgotne i niestabilne powietrze będzie sprzyjać na wschodzie Polski rozwojowi burz. Mogą im towarzyszyć opady deszczu do 20 mm i porywy wiatru do 60-65 km/h.

W pasie od Podlasia przez zachodnie Mazowsze, Wielkopolskę po Śląsk dominować zaś będą ciągłe opady deszczu, okresami intensywne. Tam miejscami może spaść do 15-20 mm deszczu. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-wschodni i północny. Nad morzem porywy wiatru mogą dochodzić do 55 km/h.

Szczegóły: Prognoza pogody na środę, 15 maja. Będzie deszczowo, może też zagrzmieć

Noc będzie również pochmurna i deszczowa. Najintensywniej padać będzie w południowej połowie kraju, gdzie suma opadów deszczu może osiągać 15-20 mm. Początkowo na wschodzie kraju mogą utrzymywać się jeszcze burze, stopniowo zanikające w pierwszej połowie nocy. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze Polski przekraczać będzie 10°C, osiągając miejscami na wschodzie nawet 13°C. Chłodniej będzie jedynie w północno-zachodniej części kraju i obszarach podgórskich – od 5°C do 9°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami porywisty, na ogół północno-wschodni. Nad morzem oraz początkowo w trakcie burz, porywy wiatru mogą dochodzić do 55-60 km/h.

W czwartek w południowej połowie kraju możemy spodziewać się większej ilości przejaśnień, ale nadal w całym kraju musimy liczyć się z opadami deszczu – na północnym zachodzie i zachodzie głównie ciągłych, zaś na pozostałym obszarze przelotnych. Na południu Polski, w godzinach popołudniowych będą tworzyć się burze z lokalnymi ulewami. Miejscami może spaść do 15-20 mm deszczu. Temperatura już niemal w całym kraju przekraczać będzie 15°C, osiągając maksymalnie na zachodzie Polski około 16°C-17°C, a na południowym wschodzie do 20°C. Najchłodniej będzie nad morzem, 12°C-13°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem i w trakcie burz w porywach do 60 km/h, północno-wschodni i wschodni.

Opady deszczu i burze towarzyszyć nam będą również w kolejnych dniach na obszarze całego kraju. Z dnia na dzień będzie jednak coraz cieplej. W weekend temperatura już w całym kraju przekroczy 20°C i taka tendencja utrzyma się również w kolejnych dniach.

Przygotował: Jakub Gawron – CBPM WarszawaWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.