Kiedy można puszczać fajerwerki? Od której godziny można strzelać w Sylwestra?

Fajerwerki w Sylwestra 31 grudnia i Nowy Rok 1 stycznia
Fajerwerki w Sylwestra 31 grudnia i Nowy Rok 1 stycznia | fot. Adobe Stock

Kiedy można puszczać fajerwerki w Sylwestra i Nowy Rok? Od której godziny można strzelać w Sylwestra? Odpowiedzi na te pytania szuka wiele osób, które szuka informacji na temat fajerwerków w 31 grudnia i 1 stycznia.

Kiedy można puszczać fajerwerki?

Zgodnie z wydanym rozporządzeniem przez wojewodę lubelskiego na terenie województwa lubelskiego fajerwerki można puszczać tylko w Sylwestra i Nowy Rok, tj. 31 grudnia 2021 r. i 1 stycznia 2022 r. Używanie fajerwerków w tych dniach jest dozwolone w miejscach publicznych z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa dla życia, zdrowia ludzkiego, mienia i środowiska naturalnego.

Wyrobów pirotechnicznych mogą używać pełnoletnie osoby, a w przypadku osób, które nie ukończyły 18 roku życia – jedynie pod bezpośrednim nadzorem osoby sprawującej władzę rodzicielską lub opiekę.

Od której godziny można strzelać fajerwerkami w Sylwestra?

Fajerwerkami w Sylwestra można strzelać od piątku 31 grudnia 2021 r. od godz. 00:01 do soboty 1 stycznia 2022 r. do godz. 23:59. Za przedwczesne lub nieuzasadnione odpalenie fajerwerków grozi mandat 500 złotych.

Z roku na rok maleje zainteresowanie strzelania fajerwerkami. Cześć osób decyduje się na zakup fajerwerków przyjaznym zwierzętom lub zimnych ogni.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.