Kiedy będzie można pójść na siłownię? Jest wstępna data otwarcia siłowni i klubów fitness

siłownia kobieta fitness
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Kiedy będzie można pójść poćwiczyć na siłownię? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Jedną z wyczekiwanych przez Polaków rzeczy jest otwarcie siłowni i klubów fitness.

Otwarcie siłowni i klubów fitness

Siłowni i kluby fitness w całej Polsce są zamknięte od 1 kwietnia, a ich otwarcie zaplanowane jest w czwartym etapie rządowego planu odmrożenia gospodarki. Zarówno klubowicze, jak i ich trenerzy personalni niecierpliwie czekają na otwarcie siłowni i klubów fitness.

Jak wskazali autorzy sondażu IMAS International na zlecenie Krajowego Rejestru Długów, otwarcie siłowni i klubów fitness jest ważne dla co piątej osoby. To zrozumiałe, ponieważ wymiennie można ćwiczyć w domu, biegać na dworze, czy jeździć na rowerze.

Kiedy będzie można pójść poćwiczyć na siłownię? Jest nieoficjalna data otwarcia siłowni i klubów fitness

To kiedy będą otwarte siłownie. wciąż zależy od tego, jak bardzo Polacy będą się stosować do wprowadzonych ograniczeń. Na ten moment dokładna data otwarcia siłowni i klubów fitness nie jest znana. Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz pytana w programie Radia ZET, kiedy będą otwarte siłownie, odpowiedziała:

„W tym tygodniu będziemy kontynuować konsultacje z branżą fitness. Wiemy, że odporność na koronawirusa mają większą ci, którzy są sprawni i zdrowi, więc możliwość uprawiania sportu, rekreacji jest także bardzo ważna” – mówi wiceminister.

Otwarcie siłowni i klubów fitness w czerwcu

Według nieoficjalnych informacji otwarcie siłowni i klubów fitness ma nastąpić w poniedziałek 1 czerwca. Wiadomo, że funkcjonowanie tych miejsc ulegnie zmianie. Bardzo możliwe, że kluby fitness czekają podobne rozwiązania jak obostrzenia w zakładach fryzjerskich. Jeszcze jest zbyt wcześnie, by powiedzieć o konkretnych wytycznych. Obecnie Główny Inspektorat Sanitarny pracuje nad rozwiązaniami dla siłowni.

>>> Czytaj także: Czy wesela będą mogły być organizowane? Minister zdrowia zabrał głos

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.