Każdej doby tą ulicą porusza się średnio 13,5 tys. pojazdów. Jedna z firm chce postawić tu nową stację paliw

dystrybutor paliwa
Dystrybutor paliwa | fot. Adobe Stock

Na terenie składu budowlanego przed przejazdem kolejowym przy ul. Turystycznej w Lublinie może stanąć stacja paliw. Urząd Miasta wszczął właśnie postępowanie w sprawie wydania decyzji środowiskowej dla tej inwestycji.

Nowa stacja paliw przy ul. Turystycznej

O taką decyzję stara się spółka Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Chil” z Łęcznej. Chodzi o działkę przy ul. Turystycznej 13, tuż przed przejazdem kolejowym, jadąc w kierunku Łęcznej. Planowana stacja prowadzić będzie sprzedaż paliw płynnych, w tym benzyny, oleju napędowego oraz gazu. Zgodnie ze złożonym wnioskiem znajdą się tu cztery dystrybutory paliw, zbiornik naziemny AdBlue, budynek sklepu, myjnia automatyczna, stanowisko wymiany butli z gazem oraz kompresor i odkurzacz samochodowy.

„Infrastruktura zewnętrzna zapewnić ma obsługę projektowanych budynków oraz terenu i zakłada realizację dróg wewnętrznych, miejsc parkingowych, placu i chodników, a także umocnienie skarpy po południowej stronie parceli betonowymi płytami ażurowymi” – mówi Joanna Stryczewska z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Wniosek o wydanie decyzji środowiskowej wpłynął do lubelskiego urzędu w ostatnich dniach maja.

„Z uwagi na braki formalne wezwano inwestora do uzupełnienia wniosku. Aktualnie Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin wystąpił z prośbą o opinię, w zakresie potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko, do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lublinie, Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Lublinie oraz Dyrektora Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Zarządu Zlewni w Zamościu. Decyzja środowiskowa zostanie wydana po uzyskaniu ustawowo wymaganych opinii” – informuje Stryczewska.

Przypomnijmy, że aktualnie przy ul. Turystycznej działają już dwie stacje paliw: E.Leclerc i Circle K. W planach była również budowa stacji paliw nieopodal sklepu Stokrotka. Więcej: W Lublinie może powstać nowa stacja paliw. Poznaliśmy jej lokalizację

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Zamiast kolejnej stacji dobrze byłoby poprawić ta drogę od E.leclerk’a do tego przejazdu bo stan tej nawierzchni jest dramatyczny.