W Lublinie może powstać nowa stacja paliw. Poznaliśmy jej lokalizację

Mężczyzna tankujący samochód na stacji benzynowej
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

W sąsiedztwie sklepu Stokrotka przy ul. Turystycznej może powstać nowa stacja paliw. O pozwolenie na budowę stara się warszawska spółka TBV W. Dzioba, P. Bielecki.

Stacja paliw na ul. Turystycznej

Do Urzędu Miasta Lublin wpłynął wniosek dotyczący planowanej budowy stacji paliw przy ul. Turystycznej, w sąsiedztwie sklepu Stokrotka. We wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla tego przedsięwzięcia brak jest informacji pod jakim szyldem będzie działać stacja, lecz możemy domniemać, iż będzie to stacja koncernu PKN Orlen.

Na stacji przewiduje się montaż dwóch dystrybutorów 8-wężowych do wydawania 4 gatunków paliw (benzyn Pb95 i Pb98, oleju napędowego oraz gazu). Dodatkowo 1 dystrybutor (2 węże obustronnego tankowania) do obsługi LPG. Ponadto na terenie stacji ma znaleźć się budynek stacji paliw ze sklepem oraz urządzenia usługowe – kompresor i odkurzacz.

Inwestor przewiduje montaż dwóch zbiorników podziemnych, paliwowych wielokomorowych o pojemności łącznej do 100 m3, oraz zbiornika podziemnego gazu płynnego (LPG) o pojemności do 15 m3. Na terenie stacji powstaną nawierzchnie ruchu pieszego i nawierzchnie jezdne z miejscami postojowymi dla pojazdów osobowych, w tym jedno dla osób niepełnosprawnych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.