„Kawiarenki” – miejski projekt bezpłatnych warsztatów dla lubelskich studentów i studentek

plakat kawiarenki
fot. Materiał organizatora

Lubelscy studenci i studentki ponownie skorzystają z bezpłatnych warsztatów przygotowanych przez najlepsze firmy z sektora nowoczesnych usług i dostaną szansę na nawiązanie współpracy w ramach praktyk, staży lub ofert pracy.

– Dzięki współpracy miasta z przedstawicielami biznesu i uczelniami młodzi ludzie w Lublinie otrzymają szansę na rozwój kompetencji i rozpoczęcie własnej ścieżki zawodowej. Głównym celem naszego projektu jest umożliwienie lubelskim studentkom i studentom wejścia na rynek pracy w sektorze nowoczesnych usług biznesowych oraz wsparcie naszych partnerów projektowych w pozyskiwaniu nowych, kompetentnych kadr. Dodatkowo, uczestnicy projektu podnoszą kwalifikacje niezbędne na obecnym rynku pracy, w tym lingwistyczne, programistyczne i miękkie – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Dla kogo projekt „Kawiarenki”

Projekt „Kawiarenki” skierowany jest do studentów od II do V roku studiów oraz firm z sektora nowoczesnych usług biznesowych w Lublinie. Uczestnicy skorzystają z warsztatów rozwijających szeroko rozumiane kompetencje zawodowe i otrzymają certyfikat potwierdzający nabycie danych umiejętności.

Będą mieli też szansę poznać kulisy pracy w korporacji, specyfikę pracy w IT oraz nowoczesne systemy księgowe. Podczas spotkań poruszony zostanie również temat współpracy międzynarodowej. Mapa aktywności zaproponowanych przez firmy z sektora nowoczesnych usług biznesowych oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie kompetencjejutra.lublin.eu.

Istnieje również możliwość usprawiedliwienia nieobecności na zajęciach, na czas udziału w spotkaniach. W tym celu należy przesłać na adres: [email protected] prośbę o wystawienie zaświadczenia.

Projekt „Kawiarenki”, realizowany w ramach programu „Kompetencje jutra – Lublin inspiruje przyszłość”, powstał z inicjatywy Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin we współpracy z sektorem nowoczesnych usług biznesowych, lubelskimi uczelniami oraz środowiskiem edukacyjnym.

Miasto Lublin zaprasza na warsztaty poświęcone m.in. sztucznej inteligencji, metodom zarządzania, autoprezentacji i tworzeniu notatek wizualnych w ramach miejskiego projektu „Kawiarenki”. Nabór do wiosennej edycji projektu trwa do 15 kwietnia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.