„Kawiarenki” Miasto zachęca młodych do aplikowania na praktyki, staże i oferty pracy dostępne w Lublinie

Kawiarenki - kompetencje jutra
Kawiarenki - kompetencje jutra Zaproszenie do ucziału

Najważniejsze firmy działające w sektorze nowoczesnych usług w Lublinie ogłaszają inicjatywę skierowaną do studentów z Lublina. W ramach jesiennej edycji projektu „Kawiarenki”, zapraszają młodych ludzi do uczestnictwa w bezpłatnych warsztatach. Dodatkowo, uczestnicy będą mieli szansę nawiązać współpracę w postaci praktyk, staży lub pracy zawodowej. Termin naboru trwa do 9 listopada, a decyduje o nim kolejność zgłoszeń.

Czym jest projekt „Kawiarenki” – o co tutaj chodzi

Projekt „Kawiarenki” realizowany jest w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży jako komponent programu „Kompetencje jutra – Lublin inspiruje przyszłość”. Powstał z inicjatywy Miasta Lublin we współpracy z sektorem nowoczesnych usług biznesowych, lubelskimi uczelniami oraz środowiskiem edukacyjnym. W zeszłorocznej edycji projektu podczas 20 aktywności i 85 godzin szkoleniowych, zrealizowanych przez 12 firm wzięło udział prawie 300 lubelskich studentów.

Projekt „Kawiarenki” – Do kogo jest skierowany?

W sercu projektu „Kawiarenki” znajdują się studenci, od drugiego do piątego roku studiów, a także przedsiębiorstwa reprezentujące sektor nowoczesnych usług biznesowych, działające na obszarze Lublina. Po ukończeniu inspirujących warsztatów, uczestnicy zostają uhonorowani specjalnym certyfikatem, który potwierdza ich zaangażowanie.

Panorama na Stare Miasto i Śródmieście w Lublinie
Panorama na Stare Miasto i Śródmieście w Lublinie | fot. UM Lublin

To, co wyróżnia tę inicjatywę, to fakt, że Kawiarenki odbywają się w siedzibach firm, które przystępują do projektu. Dzięki temu studenci otrzymują szansę poznania dokładnej lokalizacji tych przedsiębiorstw, ich działalności oraz zyskują okazję do nawiązania bezpośrednich relacji z pracownikami. To z kolei otwiera przed nimi drzwi do możliwości aplikowania o praktyki, staże, czy nawet pierwszą pracę w perspektywicznym sektorze nowoczesnych usług biznesowych.

– Dzięki współpracy samorządu z biznesem, chcemy wspomóc studentki i studentów lubelskich uczelni w podnoszeniu kompetencji niezbędnych na obecnym rynku pracy, w tym lingwistycznych, programistycznych oraz miękkich. Projekt „Kawiarenki” sprzyja zatrudnieniu w sektorze nowoczesnych usług biznesowych. Wspiera także partnerów projektu w pozyskiwaniu nowych, kompetentnych kadr – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Kawiarenki - kompetencje jutra plakat | fot, Miasto Lublin
Kawiarenki – kompetencje jutra plakat | fot, Miasto Lublin

Co czeka na uczestników „Kawiarenek”?

Jesienna edycja projektu „Kawiarenki” przypada na (14 – 22 listopada) na uczestników czekają warsztaty rozwijające kompetencje miękkie, w tym budowanie własnej marki poprzez zarządzanie swoim wizerunkiem (personal branding) oraz savoir vivre w biznesie. W programie znajdują się także warsztaty z autoprezentacji, zarządzania sobą w czasie czy budowania motywacji dla lepszej współpracy w zespole.

Aby skuteczniej komunikować się w różnorodnych organizacjach, uczestnicy projektu zdobędą wiedzę na temat „prostego języka”. Dla entuzjastów branży IT, Partnerzy Projektu przygotowali warsztaty, które skupiają się na roli testerów w procesie rozwoju oprogramowania i zapewniania jego jakości (quality assurance). Dodatkowo, uczestnicy będą mieli okazję zgłębić tajniki aplikacji Salesforce oraz poznać różne języki programowania stosowane w dziedzinie księgowości.

Doświadczenie zawodowe - dlaczego jest najważniejszym punktem w CV?
Doświadczenie zawodowe – dlaczego jest najważniejszym punktem w CV? | fot. unsplash.com

Wejdź na rynek pracy z nowymi potrzebnymi umiejętnościami

Dla osób wchodzących na rynek pracy, oferowane są także warsztaty dotyczące tworzenia CV i przygotowania się do rozmów kwalifikacyjnych. Wszystko to pod okiem doświadczonego psychologa i specjalisty ds. zasobów ludzkich, zajmującego się selekcją kandydatów. Ponadto, uczestnicy będą mieli okazję uczestniczyć w inspirującej grze stymulującej, która pokazuje znaczenie metody Kaizen, znanej również jako „metoda małych kroków”, w efektywnym zarządzaniu firmą.

Szczegółowe informacje, w tym harmonogram działań proponowanych przez firmy oraz formularz rejestracyjny, dostępne są na stronie internetowej: kompetencjejutra.lublin.eu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.