Kaufland otworzy sklepy w niedziele niehandlowe. Na początek 30 marketów

kaufland lublin orkana
Kaufland przy ul. Orkana w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Kolejna sieć zdecydowała się na otwarcie swoich sklepów w niedziele niehandlowe. Kaufland od 5 września otworzy wybrane sklepy także w niedziele objęte zakazem handlu.

Sklepy Kaufland otwarte w niedziele niehandlowe

Sklepy Kaufland będą otwarte we wszystkie niedziele, nawet niehandlowe. Warto przypomnieć, że Kaufland pod koniec maja wdrożył usługi pocztowe we wszystkich swoich sklepach, co umożliwiało sieci otwarcie sklepów w niedziele niehandlowe. Jednak w tamtym czasie Kaufland nie zdecydował się na takie posunięcie.

„Konsekwentnie stawiamy na koncept one-stop-shopping, aby zapewnić naszym klientom dostęp nie tylko do produktów spożywczych, ale także wszelkiego rodzaju usług. Jedną z nich jest możliwość nadawania lub odbioru paczki przy okazji codziennych zakupów, którą oferujemy klientom sklepów Kaufland w całej Polsce” – mówi Maja Szewczyk, dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej Kaufland Polska.

Za wdrożenie rozwiązania w sklepach Kaufland odpowiedzialna była spółka Pointpack, z kolei za realizację samej usługi – firma DHL.

Minęło kilka miesięcy i temat otwarcia sklepów także w niedziele objęte zakazem handlowym wrócił jak bumerang, Już wiadomo, że począwszy od 5 września 2021 r. sieć Kaufland otworzy wybrane sklepy także w niedziele niehandlowe.

CZY JUŻ WIESZ? Zakupy w niedziele niehandlowe możemy zrobić także w sklepach sieci Biedronka. Poznaj szczegóły: Biedronka otwiera sklepy także w niedziele niehandlowe. Które? Lista sklepów

Przez pierwsze kilka tygodni sieć potraktuje ten projekt pilotażowo. Otwarte będą sklepy wyłącznie w miejscowościach, „w których konkurencja już prowadzi sprzedaż we wszystkie dni tygodnia”.

Na samym początku w niedziele niehandlowe otwartych ma być co najmniej 30 z 227 sklepów Kaufland. Po tym czasie liczba marketów otwartych przez siedem dni w tygodniu ma wzrosnąć. Już wiadomo, że pilotażowa akcja ominie województwo lubelskie.

„Kaufland podjął decyzję o otwarciu wybranych sklepów także w niedziele niehandlowe w godzinach od 8 do 20, począwszy od 5.09. Na ten moment nie dotyczy to jednak sklepów w województwie lubelskim” – informuje Maja Szewczyk.

Sklepy Kaufland w województwie lubelskim pozostaną otwarte od poniedziałku do soboty w godz. 6-23 (z wyjątkiem sklepów w Świdniku i Biłgoraju czynnych do 22) oraz w niedziele handlowe w godz. 7-21. Najbliższa niedziela handlowa wypada 29 sierpnia: Niedziele handlowe 2021. Sklepy otwarte 29 sierpnia [29.08.2021]

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.