Niedziele handlowe 2021. Czy 29 sierpnia to niedziela handlowa? Sklepy otwarte 29.08.2021

kaufland
Kaufland | fot. Dominik Wąsik

Niedziele handlowe 2021. Czy niedziela 29 sierpnia to niedziela handlowa? Które sklepy 29.08.2021 będą otwarte? Do której godziny są otwarte sklepy w niedziele handlowe?

Niedziela 29 sierpnia 2021 r. jest niedzielą handlową

Najbliższa niedziela 29 sierpnia znajduje się na liście siedmiu niedziel w 2021 roku, kiedy to wszystkie sklepy mogą być otwarte. W niedzielę 29.08.2021 będą otwarte wszystkie dyskonty, supermarkety, hipermarkety, sklepy w galeriach i centrach handlowych.

W niedzielę 29 sierpnia zakupy zrobimy we wszystkich dużych sklepach. Otwarte będą takie sklepy jak m.in. Biedronka, Lidl, Kaufland, Auchan, Stokrotka, Carrefour, Selgros i Aldi.

W 2021 roku czekają jeszcze nas dwie niedziele handlowe:

★ 12 grudnia 2021

★ 19 grudnia 2021

Niedziele handlowe w 2021 roku, które są już za nami:

★ 31 stycznia 2021 r.,

★ 28 marca 2021 r.,

★ 25 kwietnia 2021 r.,

★ 27 czerwca 2021 r.,

Warto przypomnieć, że sieć sklepów Biedronka nawiązała współpracę z największym operatorem pocztowym w Polsce – Pocztą Polską. Nawiązanie współpracy pozwoliło Biedronce uzyskać status placówki pocztowej.

To bowiem pozwoliło Biedronce – zgodnie z obowiązującymi przepisami – otworzyć wybrane sklepy również w niedziele niehandlowe. Poznaj szczegóły: Biedronka otwiera sklepy także w niedziele niehandlowe. Które? Lista sklepów

Wprowadzona przed laty ustawa o zakazie handlu w niedziele przewiduje wyjątki. Zakaz handlu w niedziele niehandlowe nie obowiązuje m.in.: lodziarni, kawiarni, kwiaciarni, sklepów z prasą, stacji paliw, restauracji, aptek, czy placówek pocztowych.

Niedziela handlowa w ostatni weekend sierpnia na pewno przyda się rodzicom, którzy nie mieli jeszcze czasu kupić swoim pociechom najważniejszych rzeczy przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

Za nieprzestrzeganie zasad zakazu handlu przewidziane są surowe kary. Placówka może zostać ukarana mandatem w wysokości od tysiąca do 5 tys. złotych. Jeśli sprawa trafi do sądu, kara może wynieść nawet 100 tys. zł.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.