Katastrofa wojskowego samolotu MIG-29. Pilot się katapultował [WIDEO]

Katastrofa samolotu wojskowego MIG-29 | fot. Ratownictwo Powiatu Węgrowskiego

Katastrofa wojskowego samolotu MIG-29 w miejscowości Drgicz na Mazowszu. Z maszyny katapultował się pilot, a maszyna robiła się w lesie. Na razie nie są znane przyczyny katastrofy.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godz. 14 Do katastrofy doszło w okolicy miejscowości Drgicz, w gminie Stoczek (woj. mazowieckie). Myśliwiec MIG-29 należący do 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego wykonywał oblot techniczny.

W pewnym momencie pilot zgłosił awarię i się katapultował. Samolot spadł w terenie niezabudowanym, a dokładnie w lesie. W miejsce zdarzenia wysłano śmigłowiec 2 Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z 3 Skrzydła Lotnictwa Transportowego. Mężczyźnie nic się nie stało. Pilot został przetransportowany do Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.

Jak informuje Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, przelot miał charakter techniczno-pomiarowy i miał za zadanie sprawdzić maszynę. Samolot prowadził doświadczony pilot, który miał na swoim koncie 1,2 tys. godzin nalotu.

Okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśni Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego. Loty samolotów Mig-29 zostały wstrzymane do czasu wyjaśnienia przyczyn wypadku.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.