Kasza gryczana wycofana ze sprzedaży. Można było kupić ją w Biedronce

kasza gryczana
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Główny Inspektor Sanitarny poinformował o wycofaniu ze sprzedaży partii kaszy gryczanej Plony Natury, którą można było kupić w sklepach sieci Biedronka. Sprawdź, czy masz ją w swoim domu.

Kasza gryczana Plony Natury

W związku z badaniami przeprowadzonymi przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu pozostałości pestycydu – chlorpiryfosu w produkcie pn. „Kasza Gryczana Plony Natury”, 4×100 g.

„Badania przeprowadzone w ramach weryfikacji przez producenta Sawex Foods w zewnętrznym i niezależnym laboratorium nie stwierdziły zanieczyszczenia produktu chlorpiryfosem. Takie rozbieżności mogą świadczyć o punktowym zanieczyszczeniu partii” – czytamy w komunikacie producenta.

Szczegóły dotyczące produktu:

Produkt: Kasza Gryczana Plony Natury, 4×100 g

Najlepiej spożyć przed/ numer partii: 08.04.2022 18:49 161PLALB21AD214

Wyprodukowano dla: Jeronimo Martins Polska S.A. ul. Żniwna 5, 62-025 Kostrzyn

Producent: Sawex Foods spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Zakład Produkcyjny, ul. Przemysłowa 9, 83-400 Kościerzyna

Partia kaszy gryczanej Plony Natury wycofana ze sprzedaży
Partia kaszy gryczanej Plony Natury wycofana ze sprzedaży


WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.