Kasza gryczana wycofana ze sprzedaży. Można było kupić ją w Biedronce

kasza gryczana
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Główny Inspektor Sanitarny poinformował o wycofaniu ze sprzedaży partii kaszy gryczanej Plony Natury, którą można było kupić w sklepach sieci Biedronka. Sprawdź, czy masz ją w swoim domu.

Kasza gryczana Plony Natury

W związku z badaniami przeprowadzonymi przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu pozostałości pestycydu – chlorpiryfosu w produkcie pn. „Kasza Gryczana Plony Natury”, 4×100 g.

„Badania przeprowadzone w ramach weryfikacji przez producenta Sawex Foods w zewnętrznym i niezależnym laboratorium nie stwierdziły zanieczyszczenia produktu chlorpiryfosem. Takie rozbieżności mogą świadczyć o punktowym zanieczyszczeniu partii” – czytamy w komunikacie producenta.

Szczegóły dotyczące produktu:

Produkt: Kasza Gryczana Plony Natury, 4×100 g

Najlepiej spożyć przed/ numer partii: 08.04.2022 18:49 161PLALB21AD214

Wyprodukowano dla: Jeronimo Martins Polska S.A. ul. Żniwna 5, 62-025 Kostrzyn

Producent: Sawex Foods spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Zakład Produkcyjny, ul. Przemysłowa 9, 83-400 Kościerzyna

Partia kaszy gryczanej Plony Natury wycofana ze sprzedaży
Partia kaszy gryczanej Plony Natury wycofana ze sprzedaży

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.