Kaski, celowniki, strzelby i wyrzutnie. Nowe wyposażenie Służby Więziennej

służba więzienna wyposażenie
Zdjęcie: st. chor. Jacek Szadkowski | ZK Zamość

W ramach programu modernizacji Służby Więziennej do jednostek penitencjarnych okręgu lubelskiego trafiło nowoczesne uzbrojenie. Ma to poprawić skuteczność działania w codziennej służbie.

Sprzęt został przekazany funkcjonariuszom z Zakładu Karnego w Zamościu, Hrubieszowie, Białej Podlaskiej, Włodawie i Opolu Lubelskim, a także do Aresztu Śledczego w Krasnymstawie.

W ramach realizowanego programu jednostki otrzymały m.in.: strzelby kal. 12 Mosberg Flex 500, strzelby powtarzalne kal. 12 Mosberg model 53693, celowniki holograficzne, 40 mm wyrzutniki pocisków obezwładniających, kamerę inspekcyjną z rejestratorem -Vividia TVS-500 DVR, kaski ochronne, kamizelki ochronne, rękawice ochronne oraz kamizelki taktyczne.

– Funkcjonariusze zostali także przeszkoleni z obsługi 40 mm wyrzutników pocisków obezwładniających – informuje por. Edyta Radczuk z Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Lublinie.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.