Kasa fiskalna – mobilna czy stacjonarna?

mezamet1
Materiały nadesłane

Kasę fiskalną musi mieć coraz szersza grupa przedsiębiorców. Urządzenia te pozwalają na ewidencjonowanie sprzedaży i utrudniają unikanie płacenia podatków. Kasa jest urządzeniem o skomplikowanej budowie, musi być niezawodna i wydajna, bo przedsiębiorca korzystać z niej będzie każdego dnia. Kasy fiskalne różnią się funkcjami i wymiarami, a wybór urządzenia podyktowany jest rodzajem prowadzonej działalności i liczbą sprzedawanych produktów lub usług.

Praca stacjonarna czy w terenie?

Rodzaj działalności gospodarczej warunkuje dobór kasy. Każdy przecież ma inny charakter pracy i odmienny zakres usług. Sprzedaż produktów w sklepie spożywczym różni się przecież od oferowania usług strzyżenia na weselach czy pracy lekarzy albo prawnika. Handel zwykle ma charakter stacjonarny, inaczej jest ze sprzedażą biletów w autobusie. 

W przypadku pracy w jednym miejscu kasa fiskalna ma swoje stałe stanowisko. Nie ma w takim przypadku żadnego problemu z podłączeniem jej do gniazdka z prądem. W sklepie z kasami fiskalnymi w Lublinie www.mezametlublin.pl można liczyć na pomoc w wyborze kasy fiskalnej stacjonarnej, idealnej do sklepu lub punktu usług, które zawsze wykonuje się pod tym samym adresem.

Lekarz, prawnik, kosmetyczka, fryzjer czy sprzedawca na targowisku powinien pomyśleć o kasie mobilnej, która jest poręczna i pracuje bez dostępu do prądu przez wiele godzin za sprawą wydajnego akumulatora. Wiele kas ma nawet zasilanie samochodowe z gniazdka zapalniczki, dlatego przydają się tam, gdzie długo pracuje się poza biurem. Oczywiście taka kasa mobilna ma podobne funkcje jak stacjonarna i także można podłączyć ją na stałe do prądu. Wielu klientów sklepu z kasami fiskalnymi w Lublinie korzysta z kas mobilnych nawet wtedy, gdy prowadzi biznes stacjonarny. Po prostu gabaryty urządzenia, przy jego wysokiej wydajności, gwarantują wygodną sprzedaż.

Dodatkowe funkcje kas fiskalnych

Kiedy już wiemy, czy potrzebujemy kasy fiskalnej stacjonarnej, czy mobilnej, warto zdecydować się na urządzenie, które oferuje jeszcze inne, poza podstawowymi, funkcje. Kasy fiskalne sprzedawane w Lublinie nie tylko rejestrują sprzedaż i wystawiają paragon. Warto przyjrzeć się możliwości dokonywania płatności kartą, co pozwala na obrót bezgotówkowy i jest ułatwieniem dla wielu klientów. Wiele kas ma także możliwość podłączenia dodatkowych urządzeń, które usprawniają sprzedaż. Może być to szuflada kasowa, czytnik kodów kreskowych albo waga ze skanerem.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.