Kamera drona zarejestrowała tajemnicze wzory na polach koło Szczebrzeszyna. Przyczyną są… grzyby

Tzw. czarcie kręgi na polu koło Szczebrzeszyna
Tzw. czarcie kręgi na polu koło Szczebrzeszyna | fot. Ryszard Molas

Podczas lotu dronem jego kamera zarejestrowała dziwne wzory na polach w okolicy Szczebrzeszyna. Tajemnicze znaki zajmują powierzchnię dwóch sąsiadujących ze sobą pól – około 3 hektarów. Jak się okazuje, przyczyną tego niecodziennego widoku są grzyby.

Tajemniczy rysunek w zbożu

Na to niecodzienne zjawisko natrafił jeden z naszych czytelników, który postanowił podzielić się zdjęciami i nagraniem. Dziwne wzory znajdują się na dwóch sąsiadujących ze sobą polach w okolicach Szczebrzeszyna.

„Przypadkowo zarejestrowała go kamera naszego drona. Z powierzchni ziemi jest on nieczytelny. Widać tylko, że zboże miejscami rośnie szybciej i ma bardzo intensywny, zielony kolor. W pozostałej części pola, a właściwie dwóch sąsiednich pól, zboże jest mniej wyrośnięte i wypłowiałe. Zielone pasy o szerokości ok. 80 cm tworzą dziwny rysunek, jakby piktogram. Zawiera on różnej wielkości koła. Ramy tego osobliwego obrazu stanowią miedze z kwitnącą tarniną. Całość ma długość 550 metrów i powierzchnię około 3 hektarów. Pokazujemy ten obraz z wysokości około 50 metrów z nadzieją, że ktoś pomoże w rozwikłaniu  zagadki jego pochodzenia” – pisze czytelnik Ryszard.

To nie żadne UFO, czy działanie człowieka. W tym przypadku gleba i trawa/zboże zostały zainfekowane przez grzyby kapeluszowe, tworzące potocznie tzw. czarcie kręgi. W dawnych czasach występowanie tych kręgów było otoczone tajemniczością i mitami. Rosnąc, układają się one w pierścienie, pasma lub kręgi na trawniku.

Nagranie z drona

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Wszystko Ci wytłumaczą, żebyś już nigdy nie zapytał..