Kacper ze Świdnika walczy o życie! Został tydzień, by zebrać pieniądze na leczenie

kacper drzazga
11-letni Kacper Drzazga ze Świdnika walczy z rakiem

Przez tydzień rodzice 11-letniego Kacpra ze Świdnika muszą dozbierać blisko 250 tys. zł brakującej kwoty by móc rozpocząć kosztowne leczenie swojego syna chorego na białaczkę.

Kacper to 11-letni chłopiec pochodzący ze Świdnika, który jeszcze kilka lat temu wiódł życie normalnego dziecka. Beztroskie dzieciństwo zostało odebrane w 2015 roku, kiedy to pogarszający się stan zdrowia i wykonane badania poskutkowały postawieniem diagnozy – białaczka limfoblastyczna. Chłopiec podjął wtedy ciężką walkę o swoje życie, którą wygrał.

Powrót do normalności i szczęście rodziny nie trwało długo, gdyż po kilku miesiącach nowotwór znowu zaatakował. Druga seria chemioterapii wywołała duże spustoszenie w organizmie chłopca, który jednak zniósł ból i dzielnie pokonał nowotwór. W czerwcu 2017 rodzina Kacpra z radością żegnała szpitalną salę, mając nadzieję, że to, co najgorsze wreszcie jest za nimi.

Niestety, pod koniec lutego br. koszmar powrócił. Okazało się, że Kacper musi zmierzyć się z drugą wznową tej strasznej choroby. Jednak tym razem sama chemia już nie wystarczy, by wygrać życie. Konieczne jest podanie leku Blincyt, który kosztuje ok. 580 tysięcy złotych.

Usłyszenie diagnozy i kosztu leku ostatniej szansy było dla rodziców wyrokiem śmierci. Jednak nie poddają się i proszą wszystkich o wsparcie. Na organizowanej zbiórce na stronie siepomaga.pl zostało uzbierane już ponad 330 000, ale do wymaganej kwoty 580 000 jeszcze daleka droga.

Możemy pomóc Kacprowi na kilka sposobów:

– Wpłacając pieniążki przez stronę siepomaga.pl

– Wysyłając SMS o treści S9792 pod numer 72365 | Koszt 2,46 brutto (w tym VAT)

– W najbliższych dniach ma zostać zorganizowana akcja charytatywna w Miejskim Ośrodku Kultury. Szczegóły znajdziecie na stronie Armia Kacpra

Liczy się każda złotówka i SMS!

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.