Już w ten weekend rusza Rajd Nadwiślański

Rajd Nadwiślański | fot. Łukasz Miklasiński

Puławy, Wilków, Łaziska, Józefów i Urzędów – tak w tym roku wygląda lista miejsc, w których odbędzie się Rajd Nadwiślański. Będzie się to wiązać z tymczasowym zamknięciem dróg lokalnych.

Po roku przerwy bazą Rajdu Nadwiślańskiego ponownie będą Puławy. Rajd Nadwiślański to 10 odcinków specjalnych o długości 118 kilometrów.

– Jestem przekonany, że w tym roku, podobnie jak w minionych latach, czeka nas wiele emocji i walka do ostatnich metrów. Liczymy także na obecność kibiców, zarówno na trasach odcinków, jak i na ceremoniach startu i mety Rajdu Nadwiślańskiego – mówi Daniel Siemczuk, dyrektor rajdu Nadwiślańskiego.

W sobotę (9 czerwca) pierwszego dnia rywalizacja rozpocznie się dobrze znanym z minionych edycji Rajdu Nadwiślańskiego miejskim odcinkiem w Puławach, który tradycyjnie skupia rzesze rajdowych kibiców.

Chwilę po godz. 14 na starcie pojawi się pierwsza załoga walcząca o kolejne punkty cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Tego dnia kierowcy dwukrotnie przejadą odcinki „Puławy”, „Wilków” i „Łaziska”.

W niedzielę rywalizacja rozpocznie się o godz. 10 rano. Do pokonania będą OS-y „Józefów” i „Urzędów”. Także zostaną pokonane dwukrotnie. OS „Urzędów” to najdłuższa próba rajdu, licząca prawie 22 kilometry. To także odcinek, który zakończy zmagania na trasach Rajdu Nadwiślańskiego i zdecyduje o jego końcowych wynikach.

O 15.30 wszyscy kierowcy startujący w zawodach zjadą się przed Urząd Miasta w Puławach, gdzie odbędzie się zakończenie.

Sprawdź, kiedy i gdzie napotkasz utrudnienia na poszczególnych odcinkach – MAPA

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.