Już niedługo wycinka drzew na nowych zasadach

Ustawa dotycząca wycinki drzew zostanie zmieniona. Mieszkaniec, który planuje wyciąć drzewo będzie musiał przed jego usunięciem zgłosić ten fakt w gminie.

 

 

Właściciele nieruchomości mają niewiele czasu, żeby usunąć drzewa na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej bez żadnych formalności.

 

Od 1 stycznia obowiązują zliberalizowane przepisy dot. wycinki drzew na prywatnych posesjach, zgodnie z którymi właściciel nieruchomości może bez zezwolenia wyciąć drzewo na swojej działce, jeśli nie jest to związane z działalnością gospodarczą. Tymczasem parlament kończy już prace nad kolejną nowelą tej ustawy.

 

Posłowie do złożonego projektu zaproponowali 10 poprawek. Jedna z nich mówi, że osoba, która planuje wycinkę będzie musiała zgłosić ten fakt do gminy. Właściciel działki będzie musiał wskazać, które drzewa chce wyciąć.

 

Następnie gmina będzie miała 14 dni na oględziny, gdzie określi m.in. gatunek drzewa oraz jego obwód. Tyle samo czasu będzie miała na wzniesienie sprzeciwu, o ile będą jakieś zastrzeżenia do planowanej wycinki. Sprzeciw może zablokować wycinkę.

 

Nowe przepisy mają wejść w życie na przełomie maja i czerwca.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.