Już nie ulica Spokojna. Zespół Szkół Odzieżowo-Włókienniczych w Lublinie zmieni swój adres

Zespół Szkół Odzieżowo-Włókienniczych

Na czwartkowej sesji Rady Miasta, radni przedstawili projekt uchwały dotyczący zmiany adresu Zespołu Szkół Odzieżowo-Włókienniczych. Gdzie uczniowie pójdą od 1 września?

 

Dotychczasowa siedziba szkoły mieści się w budynku na ul. Spokojnej 10. Jak argumentują radni obiekt ten jest zabytkiem i wymaga gruntownego remontu, którego koszty, z uwagi na na zakres prac, byłby znaczące. Dodatkowo uczniowie nie mają możliwości korzystania z boisk szkolnych.

 

Ratusz chcąc dostosować sieci szkół do reformy ustroju szkolnego, obejmującą w szczególności likwidację gimnazjów, proponuje przeniesienie siedziby zespołu szkół do budynku zajmującego obecnie przez Gimnazjum nr. 2 im. Komisji Edukacji Narodowej przy ul. Lwowskiej 11, który jest w dobrym stanie technicznym, posiada boisko Orlik.

 

W Gimnazjum nr. 2 aktualnie kształci się 134 uczniów w 6 oddziałach. Jak oszacowano zgodnie z założeniami reformy, od roku szkolnego 2017/18 nie będzie naboru do klasy I, zatem w kolejnych latach organizacja szkoły będzie przedstawiać się następująco: 2017/18 – 4 oddziały, 94 uczniów; 2018/19 – 2 oddziały, 50 uczniów. Spełniony został wymóg uzyskania opinii kuratora oświaty.

 

W skład przenoszonego Zespołu Szkół Odzieżowo-Włókienniczych wchodzą: Technikum Usługowo-Gospodarcze, Szkoła Policealna dla Dorosłych nr 4 oraz Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 12. Przy ul. Lwowskiej 11 szkoły te miałyby działać od 1 września.

 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.