Już nie nowe, a używane. WORD pod ścianą. Ma kilka miesięcy na znalezienie aut egzaminacyjnych

Hyundai i20 WORD Lublin
Hyundai i20 WORD Lublin | fot. Dominik Wąsik

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie znalazł się pod ścianą. Do końca listopada musi znaleźć auta egzaminacyjne, na których od grudnia będą przeprowadzane egzaminy na prawo jazdy kat. B.

To już trzecie podejście Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego do zakupu samochodów na potrzeby przeprowadzania egzaminów praktycznych na prawo jazdy kategorii B. Przypomnijmy, że poprzednie dwa zostały unieważnione. W pierwszym postępowaniu nikt nie był zainteresowany wynajmem 15 fabrycznie nowych aut na potrzeby WORD-u. W drugim przetargu WORD chciał kupić 18 samochodów. Dostarczeniem aut zainteresowane były dwie firmy, lecz ich oferty przekraczały budżet, czego efektem było unieważnienie postępowania.

Do trzech razy sztuka

WORD robi właśnie trzecie podejście do załatwienia samochodów, którymi od grudnia będą przeprowadzane egzaminy na prawo jazdy kategorii B. Dlaczego od grudnia? Do końca listopada obowiązuje dotychczasowa umowa najmu na hyundaie.

Co w przypadku, gdy do grudnia nie uda się kupić nowych aut egzaminacyjnych? Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie uspokaja. Porozumiał się on z firmą, która jest właścicielem hyundai, na których obecnie przeprowadzane są egzaminy. Po upływie tego terminu firma nie zabierze pojazdów.

Tym razem WORD chce kupić 18 używanych samochodów. Dobrze przeczytaliście. Używane. Wynika to z problemów z dostępnością fabrycznie nowych aut, a tym samym ich cen, która drastycznie wzrosła.

Wymagania są podobne do tych z ostatniego przetargu. Samochody mają być z 2019-2021 r., silnik benzynowy do 1.3 l pojemności, minimum 65 km, prędkość min. 100 km/h, spalanie w mieście nie większe niż 6,5 l/100 km, skrzynia biegów manualna z min. 5 biegami. Przebieg w dostarczonych autach nie może być wyższy niż 45 tys. km dla każdego z pojazdów.

WORD na oferty czeka do 22 lipca.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.