Już 1250 osób chętnych do pracy w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym

Już 1250 osób chętnych do pracy w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym
Stadion PGE Narodowy | fot. pixabay

Od środy do czwartku do godz. 10 zgłosiło się ponad 1250 osób chętnych do pracy w szpitalu tymczasowym w Warszawie, który powstaje na terenie Stadionu Narodowego.

„Od wczoraj do dziś do godz. 10 zgłosiło się ponad 1250 osób. To są kadry medyczne, lekarze, ratownicy i pielęgniarki, salowe, sanitariusze, które deklarują gotowość do podjęcia służby, pracy w tym szpitalu tymczasowym. To jest dowód na ofiarność i solidarność” – poinformował Michał Dworczyk, szef KPRM.

Pierwszy szpital tymczasowy w Polsce powstaje na terenie Stadionu Narodowego w Warszawie, w którym w pierwszym etapie powstanie 500 łóżek (docelowo ma być ich 1000). Zgodnie z zapowiedziami rządu szpitale takie powstaną w każdym mieście wojewódzkim. W Lublinie szpital tymczasowy powstanie na terenie hal Targów Lublin. O tym pisaliśmy TUTAJ.

Szef kancelarii premiera podkreślił, że szpitale tymczasowe to ostatnia linia obrony przed pandemią. „Mamy nadzieję, że nigdy wykorzystanie tych obiektów nie będzie potrzebne. Natomiast jako przewidujący rząd, administracja musimy rozważać wszystkie scenariuszy, również te pesymistyczne, dlatego takie szpitale tymczasowe będą powstały w różnych miejscach w Polsce” – mówił Dworczyk.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.