Jurek Owsiak wraca do WOŚP i nie rezygnuje z funkcji prezesa. „Zabieramy się za robotę”

Jurek Owsiak wraca do zarządzania WOŚP

Jurek Owsiak po wyjściu z mszy pogrzebowej w bazylice Mariackiej nagrał film, w którym zwrócił się do tragicznie zmarłego prezydenta Pawła Adamowicza. Oświadczył, że wraca do funkcji prezesa WOŚP.

Po zamachu na życie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza podczas niedzielnego finału WOŚP w Gdańsku, Jurek Owsiak, prezes fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zrezygnował z funkcji prezesa fundacji.

W środę na pl. Solidarności w Gdańsku, mieszkańcy przyszli oddać hołd prezydentowi i ułożyli z prawie 30 tys. zniczy „największe serce świata”. Wdowa po prezydencie – Magdalena Adamowicz – zaapelowała do Owsiaka, by ten wrócił do WOŚP i nadal „grał z orkiestrą”.

W sobotę w Gdańsku odbył się pogrzeb prezydenta. Po wyjściu z bazyliki Mariackiej Jerzy Owsiak nagrał film, w którym wraca się do zmarłego Pawła Adamowicza. Mówi o tym, że po ataku, do którego doszło podczas finału WOŚP w Gdańsku, „świat się zakończył” także dla niego, ale że później „wydarzyły się rzeczy niezwykłe”. „Jedno serce zgasło, ale miliony się otworzyły” – mówi Owsiak.

Owsiak poinformował również, że rozliczył pieniędze, które udało się zebrać podczas ostatniego finału WOŚP Adamowiczowi. Podziękował prezydentowi Gdańska za wsparcie i zapewnił, że tragiczna śmierć nie przerwie gry orkiestry.

„Zabieramy się do roboty. Do końca świata i o jeden dzień dłużej” – mówi pod koniec wideo Owsiak.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.