Jurek Owsiak ogłosił wynik zbiórki WOŚP 2019. Jest kolejny rekord!

Jerzy Owsiak | fot. Fotograf michon

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podczas zbiórki w 2019 roku zebrała ponad 175 mln zł – poinformował Jerzy Owsiak. To o prawie 50 milionów złotych więcej niż w finale w 2018 roku.

Dokładnie 175 938 717,56 zł udało się zebrać podczas zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2019 roku. Dla porównania, podczas 26. finału WOŚP w 2018 roku zebrano ponad 126 mln zł, co jak dotąd było rekordową kwotą.

„Pragniemy, aby wszyscy, którzy grali z Orkiestrą w Polsce i nasi rodacy na całym świecie poczuli jej ogromną siłę jednoczenia i pomoc, jaką potrafi nieść nam wszystkim w miejscu, gdzie słowo solidarność kilka dekad temu nabrało tak ogromnego dla Polski, Europy i całego świata znaczenia. Chcemy także głośno mówić o tym, że Orkiestra nadal będzie grać, zapraszając do siebie wszystkich ludzi dobrej woli” – powiedział Jurek Owsiak, podczas ogłoszenia wyniku zbiórki 27. Finału WOŚP.

Na kwotę zebraną w Finale WOŚP złożyły się: zbiórka publiczna (87 045 213,67 zł), darowizny przez Internet (88 893 503,89 zł), oraz dary rzeczowe w postaci sprzętu medycznego, który WOŚP przekaże bezpośrednio szpitalom (989 916,77 zł).

Celem tegorocznej zbiórki było pozyskanie środków na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki wysokospecjalistyczne, które diagnozują i udzielają pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.

W realizacji celu 27. Finału WOŚP Fundacja skupi się przede wszystkim na zakładach diagnostyki specjalistycznej – zwłaszcza obrazowej, radiologicznej oraz laboratoryjnej. Do szpitali trafić mają tak zaawansowane urządzenia jak chociażby: rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG (w tym aparaty mobilne), wysokiej klasyWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.