Jubileusz 25-lecia Damel TAXI w Lublinie

damel taxi lublin

25 lat Damel TAXI w Lublinie, czyli jak zmieniało się ćwierć wieku w taksówce. Świętuj ten jubileusz razem z nami!

Historia firmy Damel TAXI to już ćwierć wieku wyzwań i nieustannego rozwoju. Dokładnie 25 lat temu, 14 lutego 1993 roku w Lublinie oprócz istniejącego MPT 919 i Radio Taxi dwójki pojawiło się nowe Radio Taxi „Audio” (tak nazywał się dzisiejszy Damel TAXI).

Taksówki można było zamawiać pod numerem telefonu 333-33 i co ciekawe, już pierwszego dnia firma zrealizowała 150 zamówień. Z rozrzewnieniem wspominamy tamten pierwszy dzień, bo okazało się wtedy, że w Lublinie potrzebna była nowa jakość i że „Audio” doskonale wpisał się w te potrzeby.

DSC 0953
Damel Taxi w Lublinie | fot. nadesłane

Do dziś jeździ w firmie pan Henryk Pikuła (nr 424) taksówkarz z 28-letnim stażem. Natomiast Ryszard Kalicki (nr 434), Artur Szwajka (nr 449), Wojciech Iwanejko (nr 436) i Grzegorz Szawarski (478) pracują niewiele krócej.

Konkurencją oprócz wspomnianych MPT 919 i Dwójek były powstające kilka miesięcy później „Mercedes”, „Express” i wiele innych (Siódemki, Halo, Echo czy ZTP). Około 1998 roku w Lublinie działało ponad 20 korporacji radio taxi. Wiele z nich już dziś nie istnieje lub przeszły reorganizację.

damel
Taksówka Radio Taxi „Audio” z 1994 roku | fot. Damel Taxi

Zmieniły się też numery telefonów, co było skutkiem zmian w numeracji przeprowadzonych przez telekomunikację. Wiele było zawirowań, wyzwań i przeszkód, ale firma Damel TAXI przetrwała i ma się coraz lepiej.

Pamiętamy pierwsze zamówienie. 12 lutego, jeszcze przed oficjalnym startem taksówkę omyłkowo (zamiast 222-22, wybrano numer 333-33) zamówił znany lubelski muzyk. Dopiero następnego dnia w wydaniu lokalnej gazety ukazała się na pierwszej stronie duża reklama nowego Radio Taxi – opowiada Tomasz Szczykutowicz, prezes spółki zarządzającej korporacją.

W 1997 roku Radio Taxi Audio przyjęło ogólnopolską nazwę sieci Damel TAXI. Szacujemy, że przez ten czas zrealizowaliśmy ok. 9 milionów zamówień, co oznacza, że nasze taksówki przewiozły ponad 18 milionów pasażerów.

Wielu z nich korzysta z naszych usług do dziś, dzwoniąc na numer 81 533 33 33 lub 1 96 26. Nowością jest zamawianie taksówek smartfonem lub za pomocą SMS-a na numer 609-269-626. Wygodą dla naszych pasażerów jest możliwość płatności za kurs kartą płatniczą.

Jeździmy do dziś, szczycąc się mianem jedynej firmy, która przez 25 lat nie uległa podziałom i zmianom właścicieli – dodaje Krzysztof Statkiewicz, współwłaściciel firmy. Większość firm rozpadła się, zmieniła właścicieli, dołączyła do innych korporacji, a my nie.

Dziękujemy za wspólne podróżowanie po Lublinie przez ćwierć wieku i zapraszamy Pasażerów, którzy dotychczas nie korzystali z naszych usług.

Damel Pobierz Aplikacje

 

Materiał zamówiony przez Damel TAXI

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.