Jeździł z podłączoną domową butlą gazową do intalacji LPG. Zaczął ulatniać się gaz

Podłączył domową butlę gazową do instalacji LPG | fot. KPP Świdnik

Policjanci prowadzą śledztwo, które ma na celu wskazanie osoby ingerującej w instalację LPG zamontowaną w BMW. Do instalacji gazowej ktoś podłączył domową butlę gazową, z której zaczął ulatniać się gaz.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek przed godz. 21 na ul. Niepodległości w Świdniku. Idący chodnikiem przechodzień w pewnym momencie poczuł w powietrzu charakterystyczną woń gazu. Od razu zadzwonił na numer alarmowy.

Na miejsce przyjechały wszystkie służby ratunkowe. Pracownicy pogotowia gazowego miernikami sprawdzili stężenie gazu w powietrzu. – Te pomiary wskazały bardzo wysokie stężenie, zagrażające wybuchem i narażeniem osób na niebezpieczeństwo – mówi Elwira Domaradzka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Szybko ustalono też źródło, z którego ulatniał się ten gaz. Jak się okazało, gaz ulatniał się z zaparkowanego BMW. Strażacy po otwarciu bagażnika znaleźli domową butlę gazową, która była podłączona do instalacji LPG. W wyniku rozszczelnienia zaczął ulatniać się gaz.

Butla z gazem została zabezpieczona, a zagrożenie zniwelowane. Policjanci ustalają, kto dopuścił się samowolnej ingerencji w instalację gazową. Wiadomo, że właścicielem samochodu był ojciec, a od jakiegoś czasu samochodem jeździł jego syn.

Osoba odpowiedzialna za samowolną ingerencję w instalację LPG będzie odpowiadać za narażenie osób na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Podłączył domową butlę gazową do instalacji LPG | fot. KPP Świdnik
Podłączył domową butlę gazową do instalacji LPG | fot. KPP Świdnik


4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.