Jest zgoda na remont drogi wojewódzkiej 829. Ma też powstać ścieżka rowerowa

Remont drogi wojewódzkiej nr 829 na odcinku od m. Kijany do Łęcznej
Remont drogi wojewódzkiej nr 829 na odcinku od m. Kijany do Łęcznej | fot. Open Street Map

Rozbudowa ponad 7 km drogi wojewódzkiej nr 829 na odcinku Kijany – Łęczna może się już rozpocząć. Wojewoda lubelski wydał pozytywną decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji.

Remont drogi wojewódzkiej nr 829 Kijany – Łęczna

„16 czerwca wojewoda lubelski Lech Sprawka wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pod nazwą: „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 829 Łucka – Łęczna – Biskupice na odcinku od km 14+860 do km 21+999”. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności” – informuje Agnieszka Strzępka, rzeczniczka prasowa wojewody lubelskiego.

Inwestycja położona jest na terenie dwóch gmin: Spiczyn i Łęczna. Długość projektowanego do rozbudowy odcinka drogi wojewódzkiej nr 829, wynosi 7 139 m. Początek objętego projektem odcinka znajduje się w miejscowości Kijany przed skrzyżowaniem skanalizowanym z drogą powiatową relacji Kijany – Zezulin, a koniec w miejscowości Łucka przed skrzyżowaniem skanalizowanym z drogą krajową nr 82 relacji Lublin – Łęczna – Włodawa.

Zaprojektowano drogę z jedną jezdnią z dwoma pasami ruchu. Zasadnicza szerokość jezdni wyniesie 7 m, lokalne zwiększona w obrębie skrzyżowań oraz łuków. W ramach prac planuje się m.in.: poszerzenie i wymianę obecnej nawierzchni, korektę geometrii rozbudowanej drogi, budowę zatok autobusowych i kontroli pojazdów, budowę chodników i ścieżek rowerowych oraz wycinkę kolidujących z inwestycją drzew.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.