Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Oferują etat, 13-stki i bezpłatny basen

IMG 20190610 192218
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Straż Miejska w Lublinie znów rekrutuje. Do obsadzenia są cztery etaty. Ile można zarobić na stanowisku strażnika miejskiego i jakie wymagania trzeba spełnić?

Straż Miejska w Lublinie ma do obsadzenia cztery wolne etaty na stanowisko strażnik miejski – aplikant. Jest to pierwszy stopień zatrudnienia w straży miejskiej – okres próbny trwający nie więcej niż 12 miesięcy. Nabór ogłoszono 31 grudnia 2019. To kolejna okazja do zatrudnienia w lubelskiej formacji. W październiku przeprowadzono nabór na trzynaście etatów.

W tym czasie kandydat poddany zostaje podstawowemu szkoleniu, w czasie którego uczy się organizacji straży miejskiej, a także technik interwencyjnych, pierwszej pomocy, podstawowych zagadnień z zakresu ruchu drogowego, elementów prawa karnego i administracyjnego, kryminalistyki i psychologii” – wyjaśnia Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej Miasta Lublin.

Po szkoleniu kandydata czeka egzamin, który rozstrzyga o tym, czy nadaje się on stanowisko strażnika miejskiego. Jeśli wypadnie pozytywnie, otrzymuje umowę o pracę na czas nieokreślony i umundurowanie.

Wymagania? Wykształcenie średnie i skończone 21 lat

Jakie są wymagania na stanowisko strażnika miejskiego? Po pierwsze należy pamiętać, że to praca nie dla każdego, a służba bywa wymagająca i często niedoceniania. Praca w Straży Miejskiej w Lublinie jest pracą dla społeczeństwa.

Kandydaci powinni mieć ukończone 21 lat, posiadać obywatelstwo polskie, wykształcenie co najmniej średnie, być sprawnym pod względem fizycznym i psychicznym, mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej, mieć pełną zdolność do czynności prawnych, korzystać z pełni praw publicznych, nie być skazanym prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe” – wylicza Robert Gogola.

Dodatkowymi atutami będą: wykształcenie wyższe o kierunku prawo, administracja, bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe; ukończone kursy języka obcego, języka migowego lub szkolenia z zakresu samoobrony, sztuk walki, pierwszej pomocy, obsługi komputera; uprawnienia specjalistyczne ratownika medycznego, ratownika wodnego, instruktora sztuk walki, zezwolenie na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym, prawo jazdy min. kat. B; doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku pracy (policja, żandarmeria wojskowa).

Umowa o pracę, „trzynastka” i bezpłatny basen

Co w zamian? Stabilne zatrudnienie i umowa o pracę, pierwsza będzie zawarta na czas określony na 12 miesięcy. Wynagrodzenie osoby, która dopiero zaczyna pracę w straży miejskiej wynosi 2700 zł brutto, czyli nieco ponad 1950 zł „na rękę”. Bardziej doświadczeni funkcjonariusze mogą liczyć na dodatki za wieloletnią pracę, które wynoszą od 5 do 20% i są uzależniony od posiadanego stażu pracy.

Po 12 miesiącach szkolenia podstawowego aplikant przechodzi obowiązkowy egzamin. Po zdanym egzaminie ma możliwość zawarcia umowy na czas nieokreślony i awansu na stanowisko młodszego strażnika z wynagrodzeniem zasadniczym 3000 zł brutto, możliwość dalszych awansów, „13-sta pensja”, bezpłatne szkolenia, świadczenia socjalne, preferencyjne ubezpieczenia grupowe, bezpłatny basen, bezpłatne zajęcia z samoobrony z elementami technik i taktyk interwencji, zniżki na wydarzenia sportowe” – wyjaśnia Gogola.

Rekrutacja do Straży Miejskiej w Lublinie trwa do 12 stycznia

Nabór do pracy w Straży Miejskiej w Lublinie trwa do 12 stycznia 2020 roku. Oferty pracy zawierające komplet wymaganych dokumentów należy składać w zamkniętej kopercie, opisanej imieniem, nazwiskiem, adresem, telefonem kontaktowym osoby składającej ofertę wraz z adnotacją: „Dotyczy naboru na stanowisko: strażnik miejski – aplikant” do sekretariatu Straży Miejskiej Miasta Lublin, przy ul. Podwale 3a, w godz. 7.00 – 15.30, w dni robocze, w nieprzekraczalnym terminie do 12 stycznia 2020. Szczegóły znajdziecie na stronie www.986.pl

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. wszędzie 2 tysiące, czasami 3. To skąd ta średnia krajowa 5000? Kto to wylicza? Czemu tylko zamęt sieją wśród ludzi? ….mać!

  2. Ta pensja to i tak za dużo za zakładanie blokad na koło czy wypisanie mandatu za parkowanie