Jest pomysł zamknięcia Krakowskiego Przedmieścia na odcinku od Ogrodu Saskiego do Placu Litewskiego

DSC03097
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Krakowskie Przedmieście w Lublinie zamknięte dla ruchu kołowego w weekendy na odcinku od Ogrodu Saskiego od Placu Litewskiego? Z takim pomysłem wyszedł menadżer Śródmieścia.

Pomysł jest inspirowany warszawskim Nowym Światem i Krakowskim Przedmieściem, które w weekend (w sezonie turystycznym – przyp. red.) są zamykane dla ruchu kołowego i stają się przedłużeniem deptaka dla pieszych i rowerzystów.

Takie rozwiązanie chciałby wdrożyć w Lublinie menadżer Śródmieścia Marek Poznański. Jego propozycja dotyczy, żeby w sezonie turystycznym w każdą sobotę i niedzielę zamykać dla aut odcinek Krakowskiego Przedmieścia od Placu Litewskiego do Ogrodu Saskiego.

Wdrożenie takiego pomysłu w naszym mieście wiązałoby się z m.in. okresowymi objazdami dla komunikacji miejskiej, która na co dzień korzysta z w/w odcinka. Objazdy dotyczyłyby również kierowców, którzy musieliby korzystać z innych ulic.

Co sądzicie o takim pomyśle? Czy takie rozwiązanie sprawdziłoby się w naszym mieście? Zachęcamy do dyskusji w komentarzach poniżej tego materiału.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Super utrudnienie dla turystów – na tym odcinku jest sporo miejsc parkingowych (pomiędzy Placem Litewskim a Chopina), objazdy byłyby dość długie i problematyczne, a tym odcinku zasadniczo jest jedna kawiarnia (przy Krótkiej) i chyba ze trzy małe gastronomie i jedna restauracja. Potencjalni turyści będą mega szczęśliwi, że zaparkują auto kilkaset metrów dalej (bo i tak już brakuje miejsc parkingowych) i będą mogli spacerując oglądać lubelskie betonowe Krakowskie Przedmieście. W moim odczuciu jest to idiotyczny pomysł.

  2. Ten pomysł jest bez sensu. Mam biuro w samym centrum i z całym szacunkiem ale basze miasto nie jest aż tak oblegane w weekendy zeby zamykać tak długi i kluczowy, miedzy innymi dla komunikacji miejskiej, odcinek ulicy