Jedyna taka poradnia w Lublinie. Pacjenci będą leczeni medyczną marihuaną

medyczna marihuana narkotyki
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

W Lublinie otwiera się pierwsza w regionie poradnia lecząca medyczną marihuaną. W Centrum Medycznym Przyjaźni pacjenci dostaną receptę na dobraną dawkę konopi indyjskich. Ruszyła rejestracja pacjentów.

Leczenie medyczną marihuaną w Lublinie

To pierwsza tego typu placówka w województwie lubelskim. W Lublinie powstaje miejsce, w którym pacjenci będą leczeni przy pomocy medycznej marihuany. Poradnia leczenia medyczną marihuaną będzie działać w Centrum Medycznym Przyjaźni w Lublinie.

Podczas pierwszej wizyty w przychodni, lekarz zapozna się z dotychczasowym przebiegiem leczenia oraz przeprowadzi wywiad i zbada pacjenta. Następnie chory otrzyma receptę na leczniczą marihuanę, którą legalnie kupi w aptece.

Medyczna marihuana znajduje zastosowanie w terapii w chorobach neurologicznych (padaczka, choroba Alzheimera czy stwardnienie rozsiane), a także przy chorobach onkologicznych i w przewlekłych dolegliwościach bólowych.

Opakowanie leczniczej marihuany dostępne w polskich aptekach kosztuje ok. 300 złotych i powinno wystarczyć na 10 do 30 dni. Wszystko zależy od dawki, jaką lekarz zalecił pacjentowi. Z kolei koszt pierwszej wizyty w poradni to wydatek 250 złotych, a kolejna 180 zł. Niestety, w tej chwili nie jest dostępna refundacja z NFZ na medyczną marihuanę.

Pierwsi pacjenci zostaną przyjęci jeszcze w lutym.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.