Jedno skrzyżowanie, dwa zdarzenia z udziałem pieszych. W obydwu przypadkach winni kierowcy

Kierowca busa potrącił 70-latka na przejściu dla pieszych w Rykach
Kierowca busa potrącił 70-latka na przejściu dla pieszych w Rykach | fot. KPP Ryki

Do niebezpiecznych potrąceń doszło w odstępie zaledwie kilku godzin na tym samym skrzyżowaniu w Rykach. 70-latek z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Natomiast 12-latkowi nic się nie stało.

Dwa potrącenia pieszych na tym samym skrzyżowaniu

Do pierwszego zdarzenia z udziałem pieszego doszło we wtorek (09.10) po godz. 7 rano na ul. Warszawskiej w Rykach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 35-letni kierujący busem marki Renault nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu, który znajdował się już na przejściu dla pieszych, gdy sygnalizator nadawał zielone światło.

W wyniku potrącenia 70-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący pojazdem był trzeźwy. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu. Policjanci udostępnili nagranie ku przestrodze, które publikujemy poniżej.

Do kolejnego zdarzenia z udziałem pieszego na tym samym skrzyżowaniu doszło zaledwie kilka godzin później. Policjanci wstępnie ustalili, że 45-latek kierujący samochodem marki Volvo nie zachowując należytej ostrożności podczas skrętu w lewo z ulicy Warszawskiej w Szkolną, nie ustąpił pierwszeństwa 12-latkowi, który prawidłowo przechodził przez przejście dla pieszych.

W wyniku czego doszło do potrącenia nastolatka. Wstępne badanie zespołu ratownictwa medycznego wykazało, że chłopiec nie doznał obrażeń. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego, był trzeźwy.

Kierowca volvo potrącił 12-latka na przejściu dla pieszych w Rykach
Kierowca volvo potrącił 12-latka na przejściu dla pieszych w Rykach | fot. KPP Ryki

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.