Jedna ze spółek Orlenu została sponsorem tytularnym klubu żużlowego Motor Lublin

Platinum Orlen Oil sponsorem tytularnym żużlowego Motoru Lublin
Platinum Orlen Oil sponsorem tytularnym żużlowego Motoru Lublin | fot. Przemysław Gąbka

Spółka należąca do Grupy Orlen została sponsorem tytularnym aktualnego żużlowego mistrza Polski, który będzie występował od nowego sezonu jako Platinum Motor Lublin. Zaprezentowano również tegoroczne kevlary żużlowców.

Nowe kevlary Motoru Lublin

Motor Lublin to aktualny żużlowy mistrz Polski. W swoich szeregach ma topowych zawodników na czele z Bartoszem Zmarzlikiem, Jarosławem Hampelem oraz Mateuszem Cierniakiem. Podczas wtorkowej konferencji prasowej zaprezentowano dwa wzory kevlarów, w których jeździć będą w tym sezonie żużlowcy Motoru. Oba projekty zawierają elementy nawiązujące do historycznego złotego medalu drużynowych mistrzostw Polski.

Nowy kevlar Platinum Motor Lublin
Nowy kevlar Platinum Motor Lublin | fot. Przemysław Gąbka

Motor Lublin ma nową nazwę i sponsora tytularnego

Na tej samej konferencji prasowej został przedstawiony sponsor tytularny. Jest to spółka wchodząca w skład Grupy Orlen – Orlen Oil. Przedstawiciele lubelskiego klubu żużlowego przedstawili także nazwę, z jaką przystępować będzie od nowego sezonu. Pełna nazwa brzmi Platinum Motor Lublin.

Zyskaliśmy sponsora tytularnego, którym jest Orlen Oil. Od najbliższego sezonu nasza drużyna będzie nosiła nazwę Platinum Motor Lublin. Mam nadzieję, że dzięki tej współpracy będziemy w stanie pobijać kolejne rekordy i w dalszym ciągu podnosić poziom organizacyjny i sportowy naszego klubu – powiedział Jakub Kępa, prezes zarządu Speedway Lublin S.A.

Logotypy Orlen Oil oraz Platinum będą eksponowane na kevlarach, koszulkach klubowych, osłonach motocykli, a także na stadionie Motoru, ściankach mediowych i wszystkich kanałach komunikacji digitalowej drużyny. Nowa umowa przewiduje także współpracę handlową. Klub w najbliższych latach będzie korzystał z oleju stworzonego specjalnie do silników motocykli żużlowych.

Jako Orlen Oil stale rozwijamy potencjał płynący ze sponsoringu sportu. Program ambasadorów marki Platinum i współpraca z wybitnymi przedstawicielami sportów motorowych podnosi rozpoznawalność naszej marki, niezbędną do realizacji strategicznych celów. Dzięki współpracy z Platinum Motor Lublin będziemy dalej budować silną markę Orlen i rozwijać naszą działalność biznesową – wskazywał Janusz Fudała, prezes zarządu Orlen Oil.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.