Jechali na akcję gaśniczą. Kolizje dwóch wozów strażackich

68 96978

Wtorkowy poranek nie był szczęśliwy dla dwóch załóg straży pożarnej, które jechały na akcję gaśniczą w miejscowości Nosów. Obydwa wozy spowodowały kolizje drogowe.

We wtorkowy poranek wybuchł pożar zabytkowego dworku w Nosowie. Do akcji gaśniczej skierowano kilka jednostek straży pożarnej z powiatu. Dwie z nich niestety nie dotarły na akcję, gdyż brały udział w kolizjach drogowych.

Pierwsza z nich miała miejsce w Ciciborze Małym. Jadący na sygnałach wóz bojowy Renault zawodowych strażaków z Białej Podlaskiej z trzema osobami na pokładzie, zderzył się z jadącym z naprzeciwka Fiatem Cinquecento kierowanym przez 44-letnią mieszkankę Witulina, z którą podróżowały dwie 17-latki z tej samej miejscowości.

W wyniku kolizji wóz strażacki przewrócił się na bok w przydrożnym rowie. Kierującej Fiatem nic się nie stało, natomiast jego pasażerki zostały zabrane do bialskiego szpitala, gdzie po badaniach stwierdzono, że doznały one ogólnych potłuczeń i niewielkich zranień. Strażacy wyszli z kolizji cało.

Do drugiej kolizji doszło w Starej Bordziłówce. Tam wóz bojowy Jelcz strażaków ochotników z Worgul, którym jechały cztery osoby, doprowadził do zderzenia z samochodem ciężarowym marki Scania, którego kierowcą był 41-latek z Łochowa.

Do kolizji doszło w trakcie wyprzedzania ciężarówki przez wóz strażacki, którego kierowca stracił panowanie nad pojazdem na śliskiej i oblodzonej jezdni i uderzył w bok wyprzedzanego samochodu ciężarowego.

W wyniku zderzenia obydwa pojazdy zjechały do przydrożnego rowu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierowca wozu strażackiego, 62-latek z Worgul, został ukarany mandatem za spowodowanie kolizji.

68-96979

W przypadku obydwu zdarzeń ich uczestnicy byli trzeźwi.

KWP

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.