Jechał BMW w obszarze zabudowanym 131 km/h. Młody kierowca stracił prawo jazdy

68 162819
Kierowca BMW jechał w obszarze zabudowanym 131 km/h | fot. KPP Parczew

Na trzy miesiące z prawem jazdy pożegnał się 23-letni kierowca BMW, który przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Przez najbliższe miesiące młody mężczyzna będzie musiał przesiąść się na rower.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w miejscowości Rudno, w gminie Milanów. Policjanci z parczewskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki BMW. Powodem zatrzymania było przekroczenie prędkości.

Okazało się, że 23-letni kierujący lekceważąco podszedł do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Pomiar na urządzeniu do mierzenia prędkości wskazał 131 km/h w miejscu gdzie obowiązuję 50 km/h” – mówi asp. Artur Łopacki z Komendy Powiatowej Policji w Parczewie.

Miejsce, w którym doszło do zdarzenia, mieszkańcy miejscowości wskazali na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako teren, gdzie kierowcy nie stosują się do ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym.

Mieszkaniec gminy Wisznice stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Został też ukarany wysokim mandatem karnym, a na jego konto trafiło 10 punktów.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.