Jechał bez biletu, chciał uciec. Agresywny pasażer wypchnął z autobusu kontrolerkę biletów

Kontrolerzy ujęli agresywnego pasażera, który jechał bez biletu
Kontrolerzy ujęli agresywnego pasażera, który jechał bez biletu | fot. Dominik Wąsik

Agresywny gapowicz wypchnął z autobusu kontrolerkę biletów. Kontrolerka przewróciła się na chodnik, lecz udało jej się w ostatnim momencie ująć młodego mężczyznę. Na miejsce wezwano policję, która zatrzymała agresora.

Kontrolerzy biletów ujęli agresywnego pasażera

Kontroler biletów to nie jest łatwy zawód. Nikt nie lubi być sprawdzany, a szczególnie pasażer złapany na jeździe na gapę. Bywają także sytuacje, w których pasażerowie dają upust swojej złości, zamierzając uniknąć konsekwencji jechania autobusem miejskim bez biletu.

Jedna z takich nieprzyjemnych sytuacji miała miejsce w środę (6.09) około godz. 18.45 na przystanku Nałęczowska 02 przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Kontrolerzy biletów postanowili sprawdzić jeden z autobusów. Okazało się, że jeden z pasażerów, młody mężczyzna, nie ma biletu.

Ten nie zamierzał jednak ponieść konsekwencji jazdy bez biletu i próbował uciec z autobusu, lecz kontrolerka biletów stanęła mu na drodze, blokując drzwi. Chwilę później doszło do szamotaniny, w wyniku której kontrolerka została wypchnięta z autobusu. Kobieta wywróciła się i upadła na chodnik.

Kiedy agresywny pasażer przekroczył drzwi autobusu i już myślał, że się mu „upiecze”, wtedy kontrolerka złapała go za nogę i nie pozwoliła mu się oddalić. Po chwili do leżącej kobiety podbiegli inni kontrolerzy, którzy ujęli agresora. Na miejsce wezwano policję i karetkę.

Patrol policji przeszukał mężczyznę, a po chwili trafił on do radiowozu. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego zajął się kontrolerką, która w wyniku upadku i szarpaniny doznała potłuczeń i otarć.

Teraz sprawą zajmie się policja. Młodemu mężczyźnie grozi kara grzywny, lub ograniczenie wolności do dwóch lat.

Zobacz także: Lublin szuka kontrolerów biletów. Ile można zarobić i jakie wymagania trzeba spełnić?

Zdjęcia

Policjanci zatrzymali agresywnego pasażera, który szarpał się z kontrolerem biletów
Policjanci zatrzymali agresywnego pasażera, który szarpał się z kontrolerem biletów | fot. Dominik Wąsik

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Niestety ZTM daje przyzwolenie ludziom na pisanie skarg na kierowców , na obrażanie i wylewanie frustracji na kierowców i kontrolerów, na Facebooku który prowadzi ZTM jasno odpisują niezadowolonym pasażerów żeby pisać oficjalne skargi na kierowców….to podchodzi pod mobbing