Jarmark Jagielloński

10494572 788125994553662 7240195606093439250 n

Podczas tegorocznego Jarmarku Jagiellońskiego zobaczymy tradycyjne drewniane zabawki, gliniane donice, rzeźbę i malarstwo ludowe, koronki, hafty i wyroby kowali. W dniach 15-17 sierpnia w Lublinie zaprezentuje się ponad 250 wystawców z Ukrainy, Białorusi, Słowacji, Litwy i Polski. Już teraz warto zaplanować swój udział w letniej szkole rzemiosła i sztuki ludowej. Trwają zapisy na warsztaty z wycinankarstwa, śpiewu, tańca czy malowania na szkle.

Zgłoszenia można składać od 1 sierpnia, od poniedziałku do piątku, w godzinach 10:00-16:00 pod numerem telefonu 81 533 08 18. Ilość miejsc jest ograniczona.

Jarmark Jagielloński, nawiązując do tych tradycji prezentuje i propaguje bogactwo kultury tradycyjnej Europy Środkowo-Wschodniej. Sztuka i rzemiosło tradycyjne w wykonaniu artystów z Polski, Ukrainy, Białorusi, Litwy i Słowacji prezentowane są zarówno w formach autentycznych, jak i wzbogaconych współczesnymi elementami artystycznymi, inspirowanymi folklorem. Wszystko to na uliczkach Starego Miasta w Lublinie, gdzie słychać szepty legend lubelskich.

O wyjątkowości Jarmarku Jagiellońskiego nie stanowią wyłącznie kolorowe stragany wypełnione tradycyjnymi wyrobami rzemieślniczymi i rękodziełem, ale przede wszystkim fascynujący ludzie, koncerty muzyki folkowej i kapel ludowych, spektakle teatralne, pokazy filmowe, działania parateatralne, czy wreszcie barwne pochody dwumetrowej kury. Podczas Jarmarku Jagiellońskiego proponujemy bogatą ofertę warsztatów – tańca, śpiewu, nauki rzemiosła, które pozwolą na bezpośredni kontakt z twórcami ludowymi, miłośnikami i kontynuatorami tradycji.


Wybrane atrakcje Jarmarku Jagiellońskiego 2014:


Jarmark Rękodzielniczy

250 wystawców z Ukrainy, Białorusi, Słowacji, Litwy i Polski
na straganach m. in.: drewniane zabawki – koniki, klepoki, ptaszki, gliniane buńki, durszlaki, donice, rzeźba ludowa – Chrystus Frasobliwy, postaci świętych, szopka, anioły; malarstwo ludowe na płótnie i na szkle; ikony, wyroby kowali – podkowy, kute krzyże; beczki od bednarzy, kosze wiklinowe, koronka klockowa, haft łowicki, swojskie jadło
warsztaty i pokazy rzemiosła: Letnia Szkoła Wycinanki, warsztaty malowania na szkle, plecionkarstwa, wycinanki, szycia czapek gamerek, plastyki obrzędowej i zdobniczej, pokazy kowalskie, garncarskie, koronki klockowej.

Jarmark Kulturalny
koncerty: „Terra Kozakorum – Tradycyjne Pieśni i Melodie Ukrainy”, Lautari, Burdon, Karolina Cicha Trio, Mashala Doza, Romengo, Hulajhorod
występy kapel: Holloenek Hungarica, Orkiestra Dęta ze Zdziłowic, Kapela Braci Dziobaków z Woli Destymflandzkiej, Tęgie Chłopy, Kapela Maliszów, Romuald Jędraszak i dudziarze wielkopolscy, Hałas Trio, Kapela Ciekoty, Kapela Stanisława Głaza z Dzwoli
wieczorne potańcówki jarmarkowe
warsztaty muzyczne i taneczne
Kino Jarmarkowe z Muzyką na Żywo
wystawy
spektakle
Jarmarkowe Podwórko – gry i zabawy tradycyjne
materiały organizatora

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.