Jakub K. usłyszał zarzuty w związku z pożarem bloku przy ul. Garbarskiej. Straty oszacowano około milion złotych

Jakub K. usłyszał zarzuty w związku z pożarem bloku przy ul. Garbarskiej
Jakub K. usłyszał zarzuty w związku z pożarem bloku przy ul. Garbarskiej | fot. KWP Lublin

28-letni Jakub K. usłyszał zarzuty w związku z pożarem bloku przy ul. Garbarskiej w Lublinie. Powstałe straty oszacowano około milion złotych. Mieszkańcowi Lublina grozi do nawet 10 lat więzienia.

Usłyszał zarzuty za podpalenie bloku przy Garbarskiej

Przypomnijmy, że do pożaru doszło w środę (27.03) około godz. 08:00 przy ul. Garbarskiej w Lublinie. Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze, który wybuchł na dachu nowego budynku mieszkalnego. Ogień objął m.in. instalację paneli fotowoltaicznych, infrastrukturę techniczną budynku, czy przykrywającą dach papę. Czarny dym nad Lublinem był widziany z wielu kilometrów.

Zobacz: Czarny dym nad Lublinem. Płonie fotowoltaika na dachu budynku. Na miejscu 8 zastępów straży pożarnej [ZDJĘCIA]

Gdy strażacy przystąpili do akcji gaśniczej, w tym samym czasie policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę. To właśnie jego widzieli świadkowie w chwili wybuchu pożaru na dachu budynku. Okazuje się, że zatrzymany 28-latek był poszukiwany w celu odbycia blisko roku pozbawienia wolności za znęcanie. Mężczyzna był w przeszłości również notowany za posiadanie narkotyków oraz groźby karalne.

Zobacz: Pożar budynku mieszkalnego przy Garbarskiej to nie przypadek? Policjanci z Lublina zatrzymali 28-latka

28-latek usłyszał zarzuty

W czwartek (28.03) 28-letni mieszkaniec Lublina został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lublinie, gdzie usłyszał zarzut dotyczący sprowadzenia zdarzenie, które zagra­ża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mające postać pożaru. Za to przestępstwo grozi do 10 lat więzienia.

Wstępna szacunkowa wartość strat wynosi około 1 mln zł. Ogień zniszczył 1/3 powierzchni dachu, w tym instalację fotowoltaiczną i wentylacyjną. Zalaniu uległa klatka schodowa i część mieszkań.

Zobacz: Pożar bloku przy Garbarskiej. Ogień na dachu budynku. Doszło do podpalenia. Zobacz zdjęcia z drona

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.