Jak wybrać modny stolik kawowy?

modny stolik kawowy
Stolik kawowy | fot. Adobe Stock

Stolik kawowy to element wyposażenia, którego nie może zabraknąć w funkcjonalnie urządzonym salonie. Wśród dostępnych modeli dostępnych jest wiele różnorodnych kształtów, a stoliki kawowe wykonane są z rozmaitych materiałów. Warto zatem dowiedzieć się, jak wybrać modny stolik kawowy?

Dobór stolika kawowego do industrialnej aranżacji wnętrz 

Ciągle modna i chętnie wybierana jest aranżacja salonu w stylu industrialnym. W tym przypadku należy dobrać stolik kawowy pasujący do surowej aranżacji. Jaki się sprawdzi? Na pewno odpowiedni będzie model na okrągłej drewnianej podstawie, ze szklanym blatem i metalowymi nóżkami. Inną propozycją modnego stolika w industrialnym wydaniu może być praktyczny stolik podwójny z kwadratowymi, drewnianymi blatami i metalową podstawą. Może być to stolik dwupoziomowy, co dodaje jeszcze więcej oryginalności. Ciekawym wyborem będzie także model z drewnianym blatem wykończonym laminatem, z widocznymi słojami i sękami, posadowiony na metalowych nóżkach i dodatkowo wyposażony w dekoracyjną kratownicę. To oczywiście tylko niektóre propozycje, bo styl industrialny daje wiele możliwości i blat może być, chociażby wykonany z betonu i posadowiony na metalowej podstawie.

Stoliki kawowe w stylu hi-tech – wybór dla poszukujących oryginalności 

Futurystyczne wnętrza zawsze przyciągały uwagę. Jeżeli poszukujesz w aranżacji i doborze wyposażenia oryginalności, to na pewno spodobają Ci się profilowane stoliki kawowe, które mają kształt misy posadowionej na okrągłej podstawie, przypominającej kamienny ostaniec. Architekci prześcigają się w oryginalnych pomysłach i zastosowanie misy, zamiast prostego blatu na pewno do takich się zalicza. Nietuzinkowy stolik w całości wykonany z siatki metalowej będzie odpowiedni nie tylko do industrialnej aranżacji, ale również tej w stylistyce hi-tech. Jego design może być zainspirowany strukturą liścia widzianego z bliskiej odległości. Stolik w całości wykonany ze szkła sprawdzi się nie tylko w aranżacji glamour, ale i hi-tech. Wystarczy wybrać model na nietypowej harmonijkowej podstawie zrobionej ze szkła. Od takiego elementu wyposażenia trudno oderwać wzrok.

Postaw na eleganckie stoliki w stylu glamour, metalowe wykończenia i szklane blaty  

W stylistyce glamour sprawdzają się zarówno wspomniane stoliki kawowe szklane, jak i wykonane z połączenia metalu i szkła. Można też wybrać stoliki wykonane z tworzywa drewnopochodnego wykończone na wysoki połyk. Tutaj zawsze ważny jest blask, a także wytworny charakter elementów wyposażenia. Stąd modnym stolikiem w stylu glamour jest ten z transparentnym, szklanym blatem i metalowym wykończeniem, a także metalową podstawą wykończoną w złotym lub srebrnym kolorze. Jeżeli odciski palców na materiale nie są Ci straszne, to oczywiście pięknie będzie się prezentował szklany stolik z czarnego szkła. Wybierając modele szklane, trzeba zwrócić uwagę na jakość szkła. Jeżeli jest hartowane, zapobiegnie to skaleczeniu użytkownika w przypadku jego uszkodzenia. W takiej sytuacji szkło pęka bowiem jak pajęczynka, ale nie rozpada się na kawałki.

Stoliki kawowe w stylu japani – prostota i funkcjonalność w modnym wydaniu 

W ostatnim czasie bardzo modne są aranżacje w stylu japandi, łączące skandynawską funkcjonalność z japońską prostotą. W tym przypadku świetnym wyborem mogą być stoliki kawowe z drewna mindi. Sprawdzą się okrągłe, posadowione na stożkowatej, ażurowej podstawie, stworzonej z połączonych ze sobą drewnianych listewek. Świetnym wyborem będą również te z blatem w nieregularnym kształcie drewnianego plastra, z widocznymi słojami, sękami, posadowione na ukośnych nóżkach.

Stoliki kawowe niewątpliwie mogą być piękne i oryginalne. Przy wyborze, oczywiście poza walorami estetycznymi, trzeba zwrócić uwagę na aspekty praktyczne, takie jak wielkość stolika i bezpieczeństwo jego użytkowania.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.