Gdzie zrobić tatuaż? Jak wybrać najlepsze studio tatuażu (poradnik)

studio tatuażu

Decyzja o zrobieniu tatuażu podjęta, ale nadal nie wiesz, gdzie go wykonać? Boisz się efektu jak na „Janusze tatuażu” i nie wiesz, co wziąć pod uwagę wybierając tatuażystę? Służymy pomocą.

 

Spytaliśmy artystów z Bad Mojo Tattoo w Lublinie o to, jak wybrać profesjonalne studio tatuażu.

 

Co należy brać pod uwagę, wybierając studio tatuażu?

Jest wiele elementów, które są istotne podczas dokonywania wyboru. Każdy z nich jest tak samo ważny i klient nigdy nie powinien się godzić na półśrodki. Zawsze, bez względu na to, jaki tatuaż mamy w planach, należy oceniać studio pod kątem:

  • Umiejętności tatuażystów – większość z nich ma strony internetowe albo profile na Facebooku. Przed zapisaniem się na tatuaż należy przejrzeć dotychczasowe prace danego studia. One powiedzą nam więcej niż wszelkie zapewnienia. Wykonane wzory są jak swoiste portfolio. Pokazują prawdziwe umiejętności tatuażysty i jego styl, a to ma ogromne znaczenie. Zawsze należy wybierać takie studio, w którym oferuje się wykonanie tatuażu w stylu, jakiego klient oczekuje. Najlepiej byłoby, gdyby w studio pracowało kilku artystów, bo wtedy klient może wybrać tego, którego styl najbardziej mu się podoba.
  • Kultura osobista – z tatuażystą spędza się przynajmniej kilka godzin i „powierza mu się” swoją skórę. Dlatego też trzeba mieć pewność, że w danym studiu będziemy zrozumiani i traktowani profesjonalnie, ale też życzliwie.
  • Poziomu samego studia – siedziba, poziom higieny, sprzęt – to trzeba sprawdzać zawsze. Nie może się zdarzyć, by dane studio nie posiadało jednorazowych narzędzi albo autoklawu do sterylizacji wielorazowych czy profesjonalnych barwników. Wszystko, co wykorzystywane jest do zrobienia tatuażu, musi mieć odpowiednie atesty, a przede wszystkim być użytkowane we właściwy sposób. Nasze studio, czyli Bad Mojo Tattoo mieści się w Lublinie na ulicy Narutowicza 43a/2. Klienci zawsze mogą nas odwiedzić, rozejrzeć się i upewnić, że w naszych rękach będą bezpieczni.

 

Co powinien nam powiedzieć tatuażysta, zanim zacznie pracę?

Profesjonalny tatuażysta poświęca klientowi przed tatuażem tyle czasu, ile ten potrzebuje i odpowiada na wszystkie pytania. Jedni klienci mają gotowe zestawy pytań, inni nie pytają o nic. Jednak to, że nie pytają, nie oznacza, że tatuażysta nie ma obowiązku omówić pewnych kwestii. Wręcz przeciwnie.

Powinien poinformować klienta o tym, co będzie robił, co wykorzysta podczas pracy, ile to będzie trwało, jakie będą odczucia podczas tatuowania itd. Musi też zaznajomić go z objawami, jakie będą występowały po wykonaniu tatuażu oraz przedstawić możliwe skutki uboczne.

Klient musi wiedzieć, że objawy takie jak opuchlizna, zaczerwienienie, ból czy zasinienie są całkowicie normalne. Jednocześnie powinien być też poinformowany o tym, jakie są objawy niepożądane i co należy zrobić, jeżeli się pojawią.

Jeżeli wybierze się naprawdę profesjonalne studio, to tatuaż nie powinien nieść za sobą żadnych skutków ubocznych. Zachowanie zasad higieny znacznie mniejsza to ryzyko.

 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.