Jak uzyskać dofinansowanie na instalację fotowoltaiczną z programu „Mój prąd”?

Dofinansowanie do paneli słonecznych z "Mój prąd" | fot. Euro Engineering Lublin

Ruszył kolejny nabór wniosków o dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych w ramach rządowego programu „Mój prąd”. Dotację można uzyskać po zamontowaniu instalacji fotowoltaicznej i przyłączeniu jej do sieci.

Fotowoltaika – jak to właściwie działa?

Panele fotowoltaiczne uzyskują prąd na zasadzie zjawiska fotowoltaicznego, przemieniając promieniowanie słoneczne w energię elektryczną. Aby zacząć pobierać energię ze słońca, potrzebne są odpowiednie panele oraz instalacja fotowoltaiczna.

Inwestycja w tę instalację to pierwszy krok na drodze do darmowej energii elektrycznej w Twoim miejscu zamieszkania. Przy obecnych programach dofinansowań Państwo rekompensuje część wydatków na instalację, dzięki czemu technologia ta staje się jeszcze bardziej opłacalna!

Wybór technologii fotowoltaicznej to podwójna korzyść – zarówno dla Twojego portfela, jak i dla środowiska

Na zwrot kosztów inwestycji nie trzeba długo czekać – niższe rachunki płacisz od rozpoczęcia korzystania z nowej instalacji. Zasada jest prosta – panele dostarczają energię, którą wykorzystujesz na bieżąco, pozostała, niewykorzystana energia magazynuje się u Twojego dostawcy, możesz ją potem wykorzystać w stosunku 0,8 do 0,2.

Oznacza to, że z każdej zmagazynowanej 1 kWh możesz wykorzystać bezpłatnie 0,8 kWh. Przy uwzględnieniu dotacji państwowych i rosnących rachunków za prąd pochodzący z tradycyjnych elektrowni, jest to inwestycja, która zwróci się w ciągu kilku lat.

Mój prąd” to program, w ramach którego możemy otrzymać dofinansowanie w wysokości 50% (jednak nieprzekraczającą 5000 złotych) na budowę instalacji fotowoltaicznej o mocy 2 do 10 kW. W praktyce oznacza to, że Państwo pomoże nam o 15-25% obniżyć całkowity koszt inwestycji. Kolejnym ułatwieniem jest możliwość odliczenia 17 do 32% kosztów od podatku dochodowego oraz 25% od podatku rolnego.

Polityka energetyczna Polski do 2040 roku to projekt zakładający, że do 2040 roku fotowoltaika będzie stanowić 25% mocy zainstalowanej w Polsce. Jest to podyktowane zarówno koniecznością rozszerzenia naszego mixu energetycznego, jak i dbałością o dobro i przyszłość naszej planety.

Niestety, pozyskiwanie energii elektrycznej i cieplnej tradycyjnymi metodami, w dużej mierze wiąże się ze spalaniem paliw kopalnych – zarówno przez elektrownie, jak i w piecach naszych domostw. Technologia fotowoltaiczna to remedium na smog oraz na wysokie rachunki za prąd!

Zoptymalizuj utrzymanie energetyczne swojego domu oraz firmy

Czy kiedykolwiek, odbierając kolejny wysoki rachunek za prąd lub ogrzewanie, zastanawiałeś się nad możliwymi alternatywnymi rozwiązaniami pozwalającymi zmniejszyć rosnące rachunki? Otóż technologia fotowoltaiczna oferuje cały szereg rozwiązań możliwych do zastosowania w każdym domu!

Maty grzewcze, piec elektryczny, pompy ciepła oraz prawidłowo dobrana instalacja fotowoltaiczna – dzięki naszemu darmowemu audytowi, dowiesz się, jak prawidłowo zastosować te wszystkie rozwiązania w swoim miejscu zamieszkania. Nasz doradca przybliży Ci zagadnienie fotowoltaiki oraz odpowie na wszelkie nurtujące pytania.

Darmowy audyt fotowoltaiczny

Firma Euro Engineering z Lublina oferuje darmowy audyt, w trakcie którego, jej eksperci pomogą właściwie zoptymalizować energetykę Twojego miejsca zamieszkania oraz rozwieję wszelkie wątpliwości.

Jesteśmy firmą z długim stażem, know-how naszych ekspertów jest zbudowany w oparciu o lata doświadczeń, tysiące audytów i realizacji instalacji fotowoltaicznych. Zapraszamy do kontaktu! Przekonaj się już dziś, jak niewiele dzieli Cię od tej przyszłościowej technologii oraz jak wiele możesz zaoszczędzić, zmniejszając swoje rachunki!

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.