Fotowoltaika – Czy to się opłaca?

Panele słoneczne na dachu domu | fot. Euro Engineering Lublin

Dzięki instalacji fotowoltaicznej uzyskasz energię elektryczną z promieniowania słonecznego. Tym samym uodpornisz się na podwyżki cen energii i podejmiesz skuteczną walkę o czyste powietrze dla siebie i swoich bliskich.

Fotowoltaika – co to takiego?

Fotowoltaika polega na wytwarzaniu prądu elektrycznego z promieniowania słonecznego przy wykorzystaniu paneli fotowoltaicznych. Przykładem zastosowania takiej technologii, który znajdziemy w domowej szufladzie, jest bateria słoneczna w kalkulatorze.

Z biegiem lat i rozwojem tej przyszłościowej gałęzi przemysłu energetycznego, panele fotowoltaiczne zaczęły pojawiać się na dachach naszych domów, dostarczając im czystej energii pochodzącej ze słońca. Pod tym terminem kryje się nie tylko nowoczesna technologia działająca w zgodzie z ekologią, ale również ogromna oszczędność uzyskana poprzez optymalizację energetyki Twojego miejsca zamieszkania.

Fotowoltaika czy tradycyjne źródła energii?

Zarówno aspekt ekonomiczny, jak i ekologiczny zdecydowanie przemawia za fotowoltaiką. Dobrze dobrana instalacja fotowoltaiczna zapewni stały dostęp do nieskończonej energii płynącej wprost ze słońca – wybierając fotowoltaikę pomagasz ograniczyć smog i zanieczyszczenie naszej planety.

Przyczyniasz się do zmiany sytuacji na świecie i poszerzenia świadomości jego mieszkańców – Twoje gospodarstwo domowe posłuży za przykład dla sąsiadów, których do wyboru tej technologii zachęci, jeśli nie sama ekologia, to cena! Potwierdza to monter firmy Euro Engineering z Lublina:

To prawda, ludzie nie zawsze przychylnie patrzą na wszelkie innowacje – na zasadzie 'skoro coś już działa to, po co to zmieniać’. Otóż właśnie warto czasem przełamać ten schemat, ponieważ po drugiej stronie kryje się ogromna oszczędność oraz dobro środowiska. Fotowoltaika powoli wkracza do polskich gospodarstw domowych trochę przez polecenie – na przykładzie sąsiada mającego na dachu panele fotowoltaiczne, do nowej technologii przekonuje się kolejny sąsiad„.

Fotowoltaika to nie tylko prąd w gniazdkach…

W miarę poszerzania się świadomości społecznej, fotowoltaika kojarzona jest z tanim źródłem energii elektrycznej, niewiele jednak osób pamięta, że ten prąd nie tylko zasili gniazdka i żarówki naszych lamp – dzięki tej nowoczesnej technologii podgrzejemy wodę w naszym kranie i ogrzejemy mieszkanie!

Czy ogrzewanie elektryczne musi być takie drogie?

Wcale nie musi! Przy wyborze fotowoltaiki, odpowiedniej optymalizacji, dobraniu instalacji do ogrzewanego miejsca, opcja elektryczna pozwoli nam obniżyć rachunki nawet o 70% w porównaniu z tradycyjnym ogrzewaniem.

W wypadku tej nowoczesnej technologii kluczową sprawę stanowi właściwe dobranie komponentów instalacji, nasze mieszkanie ogrzeje najczystsza możliwie energia – prąd ze słońca.

Dosyć już smogu i zanieczyszczania naszej planety, dosyć wysokich rachunków za prąd – przy wykorzystaniu tej technologii upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu, przynosząc ulgę Matce Ziemi oraz oszczędzając pieniądze w portfelu!

Jak właściwie zoptymalizować energetykę gospodarstwa domowego oraz dobrać komponenty instalacji fotowoltaicznej?

Panele fotowoltaiczne zapewnią darmowy prąd w Twoim miejscu zamieszkania, kluczową sprawą jest jednak profesjonalne wykonanie całej instalacji – w tym celu najlepiej zasięgnąć porady eksperta. Firma Euro Engineering od lat zajmuje się technologią fotowoltaiczną. Ich usługa polega na przeprowadzeniu całego projektu od przysłowiowego A do Z, czyli od darmowego audytu do samej realizacji instalacji fotowoltaicznej. Zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź, jak uzyskać dofinansowanie na instalację fotowoltaiczną z programu „Mój prąd” – KLIKNIJ TUTAJ

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.