Jak przygotować samochód na wiosnę? Co warto poddać diagnozie? [PORADNIK]

Zdjęcie ilustracji: pixabay.com

Zima w wielu regionach była stosunkowo łagodna. Przychodzi czas na zmianę ubioru na lżejszy. Także nasze samochody wymagają paru chwil troski po zimie by dalej były piękne i sprawne jak rok temu.

W krótkim poradniku podpowiemy wam co warto zrobić i na co zwrócić uwagę podczas obsługi eksploatacyjnej samochodu.

Umyj samochód

auto-519834_640Pierwszą czynnością, którą powinniśmy wykonać po zimie jest porządne umycie auta. Nawet jeśli zima nie była zbyt sroga i śnieżna to na ulicach nadal znajduję się sporo soli i chemii, która może powodować korozję. Nie warto tutaj oszczędzać. Zalecamy udanie się na myjnie ręczną, na której umyją nadwozie i podwozie samochodu. Jeśli jednak uważamy, że sami umyjemy samochód najlepiej, to nie żałujmy tych złotówek. Ten jeden raz nie musimy być mistrzem mycia samochodu za 1 zł 😉 Po umyciu najlepiej wytrzeć samochód miękką ściereczką by nie porysować lakieru np. drobinami piasku.

Zadbaj o czystość wnętrza auta

Jeśli umyliśmy dokładnie samochód z zewnątrz to należy wyczyścić samochód wewnątrz. Raczej nie chcemy żeby w samochodzie zagościły grzyb i pleśń. Trzeba co najmniej wytrzepać dywaniki. Najlepiej porządnie odkurzyć samochód w środku oraz wytrzeć elementy plastikowe z kurzu. Nie zapomnijmy o umyciu szyb. W zimie często nam zamarzały więc ciągle je dotykaliśmy tworząc przeróżne zamazy. Po umyciu szyb od razu stajemy się bezpieczniejszymi kierowcami posiadając lepszą widoczność. Nie pisząc już o samej estetyce, która będzie miała wpływ na nasz dobry nastrój.

Wycieraczki

Skoro mowa o szybach należy zobaczyć w jakim stanie są wycieraczki. W zimie często szorowały po zamarzniętej szybie, a zmienne temperatury spowodowały ich przyśpieszone zużycie. Tak jak zawsze, lepiej poszukać w sklepach dobrych i sprawdzonych wycieraczek.

Czytaj więcejWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.