Jak prawidłowo wywiesić flagę w Święto Niepodległości 11 listopada? PORADNIK

flaga polska
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Wywieszenie flagi – niby rzecz prosta, a jak się okazuje, czasami sprawia kłopot. Sprawdź, jak prawidłowo wywiesić polską flagę w Święto Niepodległości 11 listopada.

Białe zawsze u góry, czerwone na dole – wieszanie flagi państwowej niby rzecz prosta, ale czasami sprawia kłopot. Przy okazji 11 listopada – gdy obchodzimy Święto Niepodległości, warto pamiętać o podstawowych zasadach.

Jak prawidłowo zawiesić polską flagę?

Gdy flaga wisi poziomo – biały pas jest zawsze u góry. A co, gdy będzie pionowo? Wtedy zasadą jest, że biały pas musi być po lewej stronie. Jeśli jest na maszcie, pas biały będzie zawsze przy maszcie.

59332337 2188267061208332 1583189030512623616 o
Źródło: Polska Agencja Prasowa

Jeśli wieszamy też flagi innych państw: w przypadku dwóch flag polska flaga ma być po lewej stronie, jeśli są trzy flagi – polska ma być pośrodku, jeśli są cztery flagi – polska ma być po prawej stronie, jeśli jest pięć flag – polska ma być w środku, przy sześciu i więcej flagach muszą być dwie polskie – po lewej i prawej stronie.

Flaga państwowa zawsze musi być czysta i mieć niewyblakłe kolory. Nie może mieć żadnych rysunków i napisów. Jeśli się podrze lub zużyje, należy ją spalić.

A jak Wy obchodzicie Święto Niepodległości 11 listopada. Czy na Waszych domach też powiewa flaga? Prześlijcie nam zdjęcia i filmy na adres [email protected]

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.