Jak Pan Młody powinien ubrać się na ślub? Garnitur, smoking, dodatki – poradnik

Twój wielki dzień tuż, tuż, a Ty nadal nie wiesz, jak się ubrać? Pan Młody musi się wyróżniać na tle gości, ale zachować klasę i to jest tak naprawdę „złoty środek”. Sprawdź, jak się ubrać na ślub, kiedy to Ty będziesz na nim numerem jeden.

Garnitur czy smoking? Co bardziej pasuje Panu Młodemu?

Wybór między garniturem a smokingiem powinien wynikać przede wszystkim z tego, w czym lepiej się czujesz, ale nie bez znaczenia jest też charakter samego ślubu i ewentualnego przyjęcia weselnego. Uznaje się, że zawarcie ślubu w Urzędzie Stanu Cywilnego jest mniej uroczystą i podniosłą chwilą, niż zawarcie związku w kościele, toteż wielu Panów Młodych na ślub cywilny wybiera garnitur, a smoking – jeśli jest wybierany – to zwykle na ślub kościelny.

Garnitur polskiej marki odzieżowej VESTUS

Ważny jest też wspomniany wyżej charakter przyjęcia weselnego. Jedne wesela są wyjątkowo wystawne i organizowane w najdroższych restauracjach lub hotelach, z kolei inne mają luźniejszy przebieg i nie są tak bardzo nacechowane przepychem. W tym przypadku zasada jest dość prosta – im bardziej wystawne będzie przyjęcie, tym okazalszy powinien być strój Pana Młodego i wtedy warto wziąć pod uwagę wybór smokingu.

Tutaj warto też odwołać się do stroju Panny Młodej. Jeśli będzie miała na sobie bardzo skromną i delikatną sukienkę, to Pan Młody w smokingu może powodować niemalże stylowy zgrzyt. Całkowicie inaczej będzie to wyglądało wtedy, gdy Panna Młoda włoży okazałą suknię w stylu księżniczki – w takiej sytuacji wybór smokingu nie będzie błędem.

Krawat czy muszka? Dodatki mają znaczenie

W dniu ślubu mężczyzna powinien wyglądać nieco inaczej niż podczas innych okazji. Trzeba przyznać, że panowie w czasie różnych oficjalnych okazji wyglądają bardzo podobnie. Właściwie jedynym słusznym wyborem w takich przypadkach jest dla nich garnitur, a poszczególne modele nie różnią się od siebie tak bardzo, jak damskie sukienki.

Do garnituru panowie wybierają najczęściej krawaty, więc tego szczególnego dnia podczas własnego ślubu warto przełamać ten trend i wybrać muszkę lub musznik. Taki wybór powinien być poczyniony szczególnie przez mężczyzn, którzy chcieliby optycznie poszerzyć swoją twarz lub po prostu zadać szyku. Trzeba jednak pamiętać, że oba rozwiązania – zarówno krawat, jak i muszka – są dozwolone i prawidłowe.

Jakość stroju Pana Młodego jest najważniejsza

Jakość ubioru Pana Młodego może być w zasadzie jedyną rzeczą, która będzie go odróżniała w dniu ślubu na tle innych przedstawicieli płci męskiej. O ile Panna Młoda raczej „nie zginie” w tłumie gości, o tyle Pan Młody jak najbardziej, bo przecież wszyscy mężczyźni będą tego dnia ubrani bardzo podobnie. Ślub jest na tyle ważną i podniosłą uroczystością, że warto tego dnia wyglądać jak najlepiej i wcale nie jest to związane z kwotą wydaną na garnitur czy dodatki, ale z ich jakością.

Jakość widać na pierwszy rzut oka i ona zawsze się obroni. Jest ogromna wizualna różnica między tanim garniturem chińskiej produkcji, a doskonale skrojonym garniturem pochodzącym od polskiego producenta. Co ważne, garnituru wcale nie trzeba szyć na miarę – w ofercie polskich producentów znajdują się bowiem doskonale skrojone modele pasujące na różne typy sylwetek, a kolory można dobierać do gustu czy typu urody.

Gdzie kupić ślubny garnitur? Jaką markę wybrać?

Doskonałe garnitury szyje między innymi polska marka odzieżowa VESTUS zajmująca się projektowaniem i produkcją najwyższej jakości odzieży męskiej. VESTUS ma w swojej ofercie bardzo duży wybór eleganckich garniturów, koszul, kamizelek oraz dodatków takich jak buty, muszki, spinki, paski czy poszetki.

W garniturze marki VESTUS możesz się poczuć nie tylko elegancko, ale też wygodnie i to nawet w tańcu czy podczas szalonych weselnych zabaw. Solidne przeszycia, doskonały materiał o właściwej gramaturze i modne kolory wyróżniają garnitury VESTUS i czynią je często „pierwszym wyborem” wymagających klientów.

Marka VESTUS rozumie potrzeby mężczyzn preferujących klasykę, ale wychodzi też naprzeciw oczekiwaniom panów, którzy lubią bawić się modą i daje możliwość miksowania modeli spodni i marynarek, a tym samym tworzenia swoich własnych zestawów.

Co ważne, VESTUS jako jedna z nielicznych marek odzieżowych jest w stanie zagwarantować wysoką jakość w bardzo przystępnych cenach. Jest to niewątpliwą zaletą w czasach, gdy szeroko rozumiana branża ślubna nieustannie podnosi ceny.

Sprawdź ofertę garniturów i dodatków VESTUS na stronie vestus.pl i przekonaj się, że polskie znaczy dobre. Możesz też odwiedzić salon firmowy VESTUS w Lublinie przy ulicy Mełgiewskiej 16D i skorzystać z pomocy doradcy, z którym wybierzesz najlepszy garnitur.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.