Ważny temat? Prześlij newsa!

Jak budować karierę za granicą? Praktyczne wskazówki dla studentów budownictwa

Spotted Lublin

Czy tego chcemy czy nie, międzynarodowy rynek i tak do nas, inżynierów przyjdzie – uważa wiceprezes Stowarzyszenia Techników Polskich w Wielkiej Brytanii mgr inż. Teresa Bilińska. I dodaje, że inżynierowie budownictwa mają przed sobą świetne perspektywy rozwoju na międzynarodowej scenie. – Opanowanie profesjonalnego słownictwa technicznego, znajomość międzynarodowych standardów, otwartość na nowe wyzwania i dobrze przygotowane […]

mgr inż. Teresa Bilińska

fot. Ł. Jędrzejewski, PL

Czy tego chcemy czy nie, międzynarodowy rynek i tak do nas, inżynierów przyjdzie – uważa wiceprezes Stowarzyszenia Techników Polskich w Wielkiej Brytanii mgr inż. Teresa Bilińska. I dodaje, że inżynierowie budownictwa mają przed sobą świetne perspektywy rozwoju na międzynarodowej scenie.

– Opanowanie profesjonalnego słownictwa technicznego, znajomość międzynarodowych standardów, otwartość na nowe wyzwania i dobrze przygotowane CV to kluczowe elementy, aby odnieść sukces na międzynarodowym rynku pracy – mówi Bilińska.

Otwarcie na rynek międzynarodowy kluczem do rozwoju

Pani prezes od 12 lat bierze udział w największych międzynarodowych projektach m.in.
w: Katarze, Emiratach, Ghanie, Gwinei Równikowej i Wielkiej Brytanii. Biorąc pod uwagę swoje doświadczenie, przekonuje, że otwarcie się na rynek międzynarodowy jest kluczowe dla rozwoju zawodowego inżynierów budownictwa.

– Jeszcze za mało jest Polaków na rynku międzynarodowym, a przecież otwarcie się na świat daje studentom rozwój. Przepisy brytyjskie i amerykańskie obowiązują niemalże w każdym kraju, więc ich znajomość przekłada się na cały rynek międzynarodowy – mówi pani prezes.

studenci, sala wykładowa
fot. Ł. Jędrzejewski, PL

Kluczowe umiejętności

Bilińska zwraca uwagę na wzrost liczby anglojęzycznych inwestorów w Polsce, który sprawia, że umiejętność porozumiewania się technicznym językiem angielskim staje się atutem. Dodatkowo warto mieć referencje, które potwierdzą dotychczasowe osiągnięcia i umiejętności zawodowe. Dla pracodawców, zwłaszcza w międzynarodowym środowisku, referencje są ważnym narzędziem oceny kompetencji kandydata.

Co sądzą o tym studenci

Studenci budownictwa możliwość pracy na międzynarodowym rynku traktują jako okazję do zdobycia cennego doświadczenia, ale także szansę na uczestnictwo w projektach o globalnym znaczeniu.

– Myślę, że taka praca otworzy przede mną zupełnie nowe perspektywy i pokaże, jak różnorodne może być podejście do budownictwa w różnych częściach świata – uważa Michał, student III roku.

Podobnego zdania jest Adam, dla którego praca z ekspertami z różnych krajów, pozwoliłaby poznać najnowsze technologie i standardy, a przede wszystkim zbudować sieci kontaktów zawodowych.

Najnowsze posty

Dodaj opinię

Powiadomienia
Powiadom o

Dodając opinię akceptujesz regulamin. Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa Spotted Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

0 opinii
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Od 2016 roku piszemy o życiu mieszkańców Lublina. Jesteśmy zawsze z nimi: informujemy, interweniujemy, pomagamy. Każdego dnia dostarczamy czytelnikom informacje z naszego miasta i regionu. Wielokrotnie zdobyte przez nas newsy trafiły do ogólnopolskiej prasy, telewizji, radia i Internetu. Jesteśmy jednym z największych portali w Lublinie, który według wyników oglądalności Google Analytics, w marcu 2022 r. odwiedziło ponad 1,7 mln UU.

Pozostałe teksty autora

Najnowsze teksty

facebook instagram pinterest twitter youtube linkedin tiktok twitch search menu close arrow-left-short arrow-right-short arrow-right-long arrow-left-long arrow-down check check